Ako sa správne starať o umývačku riadu?

Umývačka riadu je ďalším spotrebičom, ktorý šetrí ľuďom veľké množstvo času a neodmysliteľne patrí do skoro každej domácnosti. Ako sa však o ňu starať tak, aby vám vydržala čo najdlhšie? Nižšie vám odporúčame niekoľko tipov.  

Umývačka riadu je často jedným z najpoužívanejších spotrebičov v domácnosti. Tento spotrebič dostáva zabrať najmä pri početnejších rodinách, kde sa v priemere zapína každý druhý deň a cez víkend dokonca každý deň.  

Tým, že ide o skutočne využívaný spotrebič je pochopiteľné, že sa môže pokaziť skôr ako iné prístroje, ktoré vám zjednodušujú život v domácnosti.  

Problémom s umývačkou riadu, akými sú napríklad korózia či vysoká teplota, môžete predísť kvalitnou starostlivosťou.  

Ako sa starať o umývačku riadu?  

Základom starostlivosti o umývačku riadu je, samozrejme, pravidelné čistenie spotrebiča. Ideálnym riešením je spustenie samočistiaceho programu, ktorý má v sebe zabudovaný väčšina umývačiek riadu. 

Pri tomto type čistenia je vhodné použiť rôzne chemické prípravky na čistenie umývačky riadu či tablety.  

Okrem samotného vnútra by ste taktiež nemali zabudnúť na vyčistenie trysiek, kde sa častokrát usadzuje vodný kameň, ktorý vašu umývačku riadu poškodzuje.  

Ekologické čistenie umývačky riadu 

Druhou alternatívou, oveľa lepšou pre životné prostredie a aj vás samotných, je čistenie umývačky riadu bez použitia chemických látok.  

Pravdepodobne tým najznámejším spôsobom, ako si efektívne vyčistiť umývačku riadu od rôznych nečistôt, je za pomoci octu, ktorý má skvelé dezinfekčné vlastnosti.  

Ocot sa častokrát používa aj na čistenie chladničiek či ďalších spotrebičov.  

Ďalším spôsobom, ktorý ponúka zaručené vyčistenie umývačky riadu je zapnúť umývačku v horúcom móde a nechať ju bežať čo najdlhšie.  

Baktérie následne zabije samotná para, ktorú umývačka produkuje. 

Pravidelné čistenie, starostlivosť a prevencia je najlepším krokom k tomu, aby vám vaša umývačka riadu slúžila dlhé roky. 

Zdroj obrázka: pikselstock / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov