Ako sa správne poistiť na lyžovačku v zahraničí?

Ak plánujete stráviť lyžovačku v zahraničí, určite by vám nemalo chýbať cestovné poistenie. Úraz, ochorenie či iné nepríjemnosti sa vám môžu prihodiť aj na zasnežených svahoch. Preto sa určite neoplatí podceniť výber správneho poistenia do zahraničia. V tomto článku vám poradíme, ako sa správne poistiť na dovolenku, ktorú strávite na lyžiarskej trati.

Myslite aj na pripoistenia

Základné cestovné poistenie kryje poskytnutie lekárskej starostlivosti pri náhlom ochorení alebo úraze. Hoci ide o veľmi dobrý základ, odporúča sa, aby ste brali na vedomie aj ďalšie riziká. Každý lyžiar by v poistení do zahraničia mal mať zahrnuté zodpovednosti za škodu, ktoré vám pomôže v prípade, keď sa na svahu zrazíte s iným lyžiarom a spôsobíte mu škodu či ujmu na zdraví. Ak plánujete lyžovačku v Taliansku, myslite na to, že vo všetkých lyžiarskych strediskách musí mať každý držiteľ skipasu aj platné poistenie zodpovednosti za škodu.

Tiež sa odporúča mať poistenie batožiny, ktoré bude kryť stratu, poškodenie alebo krádež jeho osobných vecí, batožiny, dokladov alebo lyžiarskej výstroje. Upozorňujeme, že poisťovňa vyplatí poistné plnenie v prípade krádeže iba vtedy, keď prišlo k tzv. prekonaniu prekážky, napríklad k porušeniu bezpečnostného zámku. Poistná ochrana sa nevzťahuje na lyžiarsky výstroj, ktorý je voľne odložený na svahu. Nič nepokazíte, keď si v rámci cestovného poistenia dojednáte aj úrazové poistenie. To vám zaistí nárok na vyplatenie odškodného v prípade úrazu, ktorý ste utrpeli a jeho trvalých následkov.

Dobré vedieť: Ak sa na horách ocitnete v tiesni a budete potrebovať pomoc od Horskej záchrannej služby, vznikne vám povinnosť uhradiť náklady za jej pátraciu alebo záchrannú akciu. Krytie zásahu horských záchranárov poskytujú niektoré poisťovne už v rámci základného poistenia do zahraničia. V iných je potrebné si toto riziko pripoistiť.

Pri výbere si všímajte nielen cenu, ale aj rozsah a poistné limity

Na našom trhu je hneď niekoľko poisťovní, ktoré ponúkajú cestovné poistenie. Odporúčame, aby ste sa pri výbere nerozhodovali len podľa ceny. Vždy si všímajte aj zahrnuté doplnkové poistenia a nastavenie poistných limitov a posúďte, či sú pre vás dostačujúce. Majte na pamäti, že ponuka poistenia do zahraničia je naozaj široká a rozdiel medzi dvomi poistkami môže byť z hľadiska výšky poistného minimálny, ale je možné, že sa budú odlišovať v rozsahu poistného krytia. Rozumieme tomu, že cena je dôležitá, no určite by nemala byť jediným faktorom, na základe ktorého sa rozhodnete.

Porovnajte si viacero ponúk

Vyššie sme vám vysvetlili, aké riziká by malo ideálne cestovné poistenie na lyžovačku kryť. Tiež sme vám popísali, aké atribúty by ste si pri jeho výbere mali všímať. Môže sa vám zdať, že teraz máte pred sebou neľahkú úlohu, lebo si musíte prezrieť ponuky od viacerých poisťovní, a to vám zaberie veľa času. Ale to vôbec nie je pravda. Navštívte stránku Klik.sk, na ktorej nájdete online kalkulačku cestovného poistenia. Stačí zadať potrebné údaje a následne vám kalkulačka porovná ponuky od rôznych poisťovní. V porovnaní uvidíte cenu každého poistenia a tiež informácie o zahrnutých pripoisteniach, poistných limitoch a všetky ďalšie dôležité údaje. Stačí si vygenerovaný prehľad dôsledne prezrieť a určite si vyberiete poistenie do zahraničia, ktoré čo najviac zodpovedá vašim potrebám.

Veľmi ľahko cez stránku Klik.sk poistku aj uzatvoríte a uhradíte poistné. Na zadaný e-mail vám bude doručená poistná zmluva spolu s ostatnými dokumentami. Potom si nezabudnite poznačiť číslo na asistenčnú službu, pobaliť sa a môžete vyraziť na lyžovačku.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov