Ako sa pripraviť na rodinné fotenie

Máte z fotenia strach a obavy? Čaká vás rodinné fotenie alebo vianočné fotenie a vy neviete, na čo všetko je potrebné dopredu myslieť? Či už vás trápi to, ako dokonale zladiť svoju rodinku alebo ako ju naladiť na fotenie – v tomto článku nájdete všetky odpovede na vaše otázky a skvelé tipy, vďaka ktorým budete mať nádhernú pamiatku na celý život!

Zdroj: unsplash.com

Vhodný výber oblečenia

Rodinné fotenie si treba dopredu premyslieť. S tým súvisí najmä výber oblečenia. Ak si na oblečení dávate záležať, farby a vzory môžu vašu rodinku vizuálne zladiť a zvýrazniť jedinečné črty každého člena.

Ale ani pri ladení to netreba preháňať. Aj prílišná rovnakosť môže v mnohých prípadoch vzbudzovať skôr negatívny dojem – môžete pôsobiť umelo až nevkusne. Najlepším riešením je zvoliť jednu farbu a jeden vzor, ktorý bude súčasťou outfitu každého člena. Pri maminke to môžu byť šaty, u ocka motýlik alebo kravata u detičiek sukňa alebo košeľa. Takto vhodne zladené oblečenie rodinku spojí, ale zároveň necháva miesto na to, aby každý člen rodiny vynikol.

Oblečenie pre maminu

Ak na fotografiách chce maminka zažiariť, musí sa cítiť dobre vo svojej koži. To je základ. Veď predsa všetky ženy sa chcú cítiť prirodzene a krásne. Preto neváhajte a siahnite po šatách, v ktorých sa cítite ako bohyňa a potom už len doťuknite vzhľad. Tu platí pravidlo, že nič netreba preháňať. Hlavne sa cíťte prirodzene a sama sebou.

Oblečenie pre ocka

Oteckovia by si mali dávať pozor na opačný extrém a to je príliš neformálne oblečenie. Zvoľte vkusné a pekné kúsky oblečenia. Dobrým nápadom je obliecť si modré jeansy a k tomu košeľu alebo sveter.

Oblečenie pre detičky

Pri ratolestiach sa držte pravidla, že v jednoduchosti je krása, neprekombinujte jednotlivé kúsky oblečenia. Na deťoch vyniknú aj klobúčiky, čiapky, čelenky, traky, detské motýliky alebo mašle. Doplnky môžete ladiť k vašim outfitom.

Zdroj: unsplash.com

Oblečenie na vianočné fotenie

Vianočné fotenie je nielen dokonalou spomienkou, ale taktiež fotky môžete využiť ako originálny darček pre najbližších. Ani tu na prípravu toho netreba veľa. Stačí sa slávnostne obliecť do bielej, bordovej, zlatej alebo červenej farby a upraviť sa.

Pre detičky je k dispozícii veľa krásnych vianočných kostýmov a doplnkov, napríklad sobie čelenky, pre dievčatá nádherné vianočné tématické šaty. Mnoho fotografov ponúka na požičanie oblečenie pre maminky a detičky, aby k sebe dokonale ladili.

Stres nechajte doma

Úplne najdôležitejšou vecou je pohoda, úsmev a dobrá nálada. V žiadnom prípade sa nestresujte – zbytočne by ste mali zlú náladu vy aj zvyšok rodiny. Pripravte detičky na fotenie, ako na radostnú udalosť, na ktorú sa môžu tešiť a ktorá bude príjemná. Na fotografiách bude jednoznačne táto emócia zachytená. Hlavne sa vyhnite vyhrážaniu.

Rodinné fotenie je predsa zábava! Nemáte sa čoho báť, nejde o život. Ide hlavne o to zachytiť vašu rodinku prirodzene, bez kŕčovitých póz a nervov. Ukážte lásku, objímajte sa, hrajte sa s deťmi. Fotograf zachytí tieto špeciálne chvíle presne také krásne, aké sú.

Pohodlie počas fotenia je základ

Rodinné fotenie obvykle trvá minimálne hodinu. Preto nezabudnite na tekutiny a pochúťku pre seba a detičky. Do prípravy vecí na fotenie môžete pokojne zapojiť aj vaše ratolesti, ktoré si môžu pribaliť obľúbenú hračku alebo niečo s čím sa chcú odfotiť.

Samozrejmosťou sú aj menšie prestávky na ukľudnenie, prezlečenie a oddýchnutie. Fotenie bez prestávky by bolo náročné a nepríjemné pre všetky strany.

Výber správnej lokality

Posledným doťuknutím rodinného fotenia je výber správnej lokality. Chcete sa fotiť vo vnútri alebo vonku? Aké miesta uprednostňujete – prírodu alebo mestský ruch? Pôjde o tehotenské fotenie, fotenie s novorodencom, vianočné fotenie alebo rodinné fotenie? Na tieto otázky si odpovedzte dopredu.

Pokojne sa môžete poradiť aj s fotografom, ktorý vám navrhne rôzne miesta, či už na rodinné fotenie v Bratislave alebo kdekoľvek na Slovensku. V Bratislave si môžete užiť fotenie v krásnych prírodných parkoch alebo aj v mestskom centre. V prípade, že sa chcete fotiť v interiéri, aj túto možnosť môžete využiť. Výber je len na vás.

Ak ale chcete uprednostniť horské prostredie, Slovensko disponuje mnohými prírodnými krásami, ktoré nájdete na každom roku. Či už je to Banská Štiavnica, Tatry prípadne iné špeciálne mesto alebo dedinka. Zvoľte takú lokalitu, v ktorej sa budete cítiť príjemne a bude spĺňať vaše očakávania.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov