Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali

Ahojte priatelia. Veľmi rád by som sa s Vami podelil o pár fotografií z jedného môjho projektu. Jeho hlavnou úlohou, kvôli maximálnemu využitiu jednoizbového priestoru, bolo spojiť dokopy tri interiérové súčasti – posteľ, šatník a knižnicu. Celá myšlienka tohto „skamarátenia“ a samotnej realizácie začala ešte pred stavebnými úpravami v rekonštruovanej izbe (vypratávanie zemi, odizolovanie, betónovanie, kladenie podlahy + úprava). Z kladenia podlahy nám zostali zvyšné dosky a to perfektne zapadlo do všetkých plánov prípravy. Nástrojov nebolo použitých veľa a aj kolmosť stien v 50-ročnej prístavbe bola a stále je ideálna držiac sa výroku: „Od oka sa voľakedy robilo, veru od oka…“

Pri každom takomto projekte je však najdôležitejšie začať. Ten môj začiatok predstavoval niekoľko týždňové snenie na roštoch na zemi… A potom sa to celé začalo.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 1

Každý poriadny projekt, musí mať aj poriadnych pomocníkov. Štyri šikovné ruky a dve triezve hlavy. Potom to ide samo. Samozrejme len to nestačí a nesmieme zabudnúť ani na technické vybavenie a náradie – niekoľko druhov píl, horná fréza, uholník, meter, šubler, ceruzka, pár zverákov, aku skrutkovač.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 2 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 3

Drevená konštrukcia pozostáva z hranolov s rozmermi 10x10cm, ktoré sú zarezávaním a šraubovaním spájané do seba. Má dve identické časti (spodná a horná) vyvýšené hranolovými stojkami.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 4 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 5 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 6

Kolmé spoje sú zabezpečené jednoduchým kovovým „vinklíkom“ a poistené skrutkami.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 7 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 8

Po jednom dni je prvá etapa výstavby na konci. Posteľ máme hotovú. Na vrch ešte umiestnime MDF dosku a prvá noc vo výškach sa môže pokojne začať. A keďže musí každý projekt poriadne vyzrieť, v „podpalubí“ bolo nutné absolvovať pár posedení pri čaji o piatej.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 9

Na rad prišla úloha spriateliť posteľ so šatníkom. To sme zabezpečili „zabednením“ celého voľného priestoru pod posteľou zvyšnými podlahovými doskami. Perfektný železný prípravok nám na doskách s pero-drážkou robotu výrazne uľahčil. Len nezabudnúť vyrezať otvor na dvere !!!

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 10 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 11

Aby to nebolo až také jednoduché, vymyslel som si v rámci dreveného obkladu a využitia každého využiteľného miesta aj výklenky, miesto pre knihy a podarúnky, ktoré tam jednoducho patria.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 13a Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 14

Už len doobkladať zostávajúcu stranu.

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 15

Už len naplniť výklenky a z paliet dorobiť pár schodíkov. A máme hotovo!!!

Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 16 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 17 Ako sa postieľka, šatník a knižnica kamarátmi stali 18

Teraz prichádza krátky odpočinok a hor sa opäť do niečoho nového. Už teraz sa mi zbiehajú slinky 🙂 Ďakujem, ahojte.

~ Agi

Kontakty: arkai.sk | info@arkai.sk | facebook | sashe

Odkaz na špeciálne vydanie PDF katalógu – Jeep WRANGLER + Route 66 4/2014: flipsnack

Odkaz na interaktívny PDF katalóg – Svietniky 4/2014: flipsnack

Odkaz na interaktívny PDF katalóg – Kone a kovboji 3/2014: flipsnack

ZDIEĽAJ NA: