Ako sa postarať o záhradu, ktorá vám na jar zdvihne opäť náladu

Tento rok ste si zrejme svoju záhradu užili tak ako nikdy predtým. Cestovanie a dovolenky boli obmedzené a pobyt v prírode tiež. Preto ostala záhrada pre nás jediným miestom, kde sme sa mohli zrelaxovať a z plných pľúc nadýchnuť. O rok to zrejme o moc lepšie nebude, preto je dôležité si krásu a komfort záhrady poistiť aj na budúci rok.

Dobrou prípravou záhrady na zimu sa vám to podarí docieliť.

Záhradný domček, ktorý môžete využiť na rôzne účely

Množstvo doplnkov, náradia a strojov, ktoré nám v lete robili radosť, spríjemňovali a zjednodušovali pobyt na záhrade v zime nevyužijeme. To však neznamená, že by mali ostať bez dozoru. Práve naopak. Pred príchodom zimy ich treba ukryť a ochrániť pred mrazom, dažďom, snehom a vetrom.

Moderné plechové domčeky sú na tento účel ako stvorené. Jednoducho sa montujú a ešte lepšie používajú. V prípade potreby poskytnú aj dôležité prístrešie a ochranu. Záleží, do akých rozmerov investujete. Záhradný domček je však v tomto priestore veľmi dôležitá vec.

Nezabudnite vyčistiť dlažbu na terase

Komfort na terase alebo záhrade ste si určite naplno užívali aj vďaka krásnej podlahe s dobrými vlastnosťami. Nezabudnite ale, že aj nová dlažba na terasu sa musí vyčistiť od lístia a iných nečistôt. Napriek svojim dokonalým charakteristikám a vysokej odolnosti si pozornosť zaslúži. Rovnako ako celá záhrada, sa vám na jar, odvďačí svojou krásou a komfortom.

Postarajte sa o svah

Zariadili ste si krásnu záhradu aj vo svahu? So štýlovými svahovými tvárnicami to určite nebolo náročné, pretože sú vhodné a ideálne na dekoráciu a tvarovanie akéhokoľvek terénu.

Okrem týchto častí svahu nezabudnite ani na stromy a kríky, ktoré v ňom dominujú. Jesenný zostrih by im mohol pomôcť. Rovnako zbavte všetky rastliny aj stromy odkvitnutých kvetov, plodov a lístia, ktoré by inak mohli byť zdrojom infekcie a hnilobných procesov.

Čím viac toho pred príchodom prvých mrazov na záhrade alebo terase stihnete urobiť, tým viac radosti a pohodlia vám záhrada na jar dokáže ponúknuť.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov