Ako sa postarať o to, aby ste neboli vy a ani vaši susedia v dome alebo byte hluční

Bývanie je o komforte a pohodlí, ktoré vytvára viacero do seba zapadajúcich faktorov. K jedným z nich patrí aj zvuková izolácia, ktorá je pre mnohých z nás dôležitá najmä v byte. Často je nedostatočná, a preto počujeme každý jeden krok a zvuk od susedov alebo z ulice. Ako to zmeniť?

Začnite pekne od podlahy

Veľa moderných podlahových krytiny má dokonalú a vysokú odolnosť proti opotrebovaniu, no zďaleka nie je tak dobre obdarená slušnou zvukovou izoláciou. A práve tento indikátor je neuveriteľne dôležitý.

V tomto smere by sa malo pamätať na pomerne jednoduché pravidlo – konečné náklady na zvukovú izoláciu podlahy sa budú vždy líšiť v závislosti od ceny dodávateľa, nákladov na stavebné materiály a dokonca aj hrúbky poteru. Odporúčali by sme vám všetko dopredu zvážiť, urobiť si prieskum a až potom vybrať najlepšieho dodávateľa kvalitnej akustickej peny.

Ako si vyrobiť zvukotesné podlahy?

Bez plného odhlučnenia vytvoriť komfortné podmienky na bývanie v byte alebo dome nie je možné. Ak je to potrebné, mali by ste indikátory izolácie proti hluku podlahy zvýšiť tak, že sa vykoná niekoľko jednoduchých prác. Odhlučnenie podlahy v byte sa preto vykonáva v niekoľkých etapách, pričom sa s odborníkmi musíte poradiť o všetkých dôležitých detailoch vytvorenia správnej akustiky.

Hlukové znečistenie

Aj to sa môže výrazne podieľať na nedostatočnom izolovaní vášho interiéru. Aj keď nespôsobí vážne zdravotné problémy, môže to byť mimoriadne nepríjemné, keď vám zvuk z neďalekej cesty zabráni v tom, aby ste zaspali.

Okrem toho sa aj naše domáce spotrebiče stali oveľa hlasnejšími. S dodávateľom kvalitného zateplenia sa to ale môže všetko zmeniť. Zvuková izolácia v stenách spolu s dokonalou zahmlievacou fóliou vám môže pomôcť získať dodatočné pohodlie a pokoj, o ktorom ste možno dlhé roky zbytočne len snívali.

Izolácia stien, podkroví, podláh a iných častí domu udržiava nadmerný hluk tam, kde vám neprekáža. Dom alebo byt sa navyše často stáva aj energeticky úspornejším a poplatky za elektrinu klesajú. Takže dokonalé riešenie.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov