Ako sa obliecť do práce na cibuľku?

Nepriaznivé počasie spôsobuje, že sa čoraz viac osôb rozhoduje obliecť tzv. na cibuľku. Je to hovorový výraz pre nosenie viacerých vrstiev oblečenia, aby ste boli v teple. Mimoriadne dôležité je to najmä v tomto roku, kedy sa mnohé firmy rozhodli znížiť teplotu vo svojich miestnostiach. Toto rozhodnutie vyplýva z vysokej ceny palivových surovín a ich relatívne nízkej dostupnosti. Nikto z nás na to nemá vplyv, takže jediné, čo môžete urobiť, je pripraviť sa na znášanie nižších teplôt, ako to bolo bežne. Ako sa obliecť do práce na cibuľku? Ako to urobiť s nápadom a zároveň nevyzerať smiešne?

Použite vrstvy rôznej hrúbky

V obliekaní na cibuľku je najdôležitejšie používať oblečenie rôznej hrúbky. Najtenšie by mali byť najbližšie k telu a najhrubšie – najďalej od neho. Dámske tričká budú skvelým základom pre takéto zimné štylizácie. Sú tenké, takže sa ľahko schovajú pod ostatné oblečenie, no poskytujú veľa tepla. Vďaka tomu, že sa na ich výrobu najčastejšie používa bavlna, sú priedušné a neprispievajú k nadmernému poteniu. Z tohto dôvodu je ich nosenie celkom pohodlné. Cez tričko si môžete obliecť blúzku alebo košeľu s dlhým rukávom a navrch kardigán, sako alebo pulóver. Môžete si tak obliecť až tri vrstvy oblečenia a spodnú bielizeň, čo pri pobyte v interiéri určite postačí, aj keď vonku mrzne.

Vyberte si oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne

Ak sa obliekate na cibuľku, mali by ste si vybrať oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Príliš malé dámske tričko Vás bude obmedzovať v pohybe a z dlhodobého hľadiska Vám bude jednoducho liezť na nervy. Je tiež dobré, aby bolo tričko dostatočne dlhé, aby bolo možné jeho spodný okraj schovať do nohavíc. Ideálna dĺžka trička je taká, ktorá neodhaľuje chrbát, no zároveň nedovolí, aby bolo tričko spod vrstiev na ňom vidieť. Ak sa obliekate na cibuľku, musíte venovať veľkú pozornosť tomu, či sú viditeľné vnútorné vrstvy oblečenia. Určite by nemali byť. V takomto prípade by ste mali s tričkom zaobchádzať ako s prvkom spodnej bielizne a mali by ste dbať na to, aby bolo dobre skryté. Nikto predsa nemusí vedieť, že ste sa na zníženú teplotu v práci dobre pripravili.

Voľte neutrálne alebo svetlé oblečenie tesne pri tele

Pamätajte, že odevy v intenzívnych odtieňoch môžu byť viditeľné, pokiaľ si na ne oblečiete ďalšie vrstvy v jasných farbách. Z tohto dôvodu by dámske tričká, ktoré zaradíte do šatníka, mali byť pokiaľ možno vo svetlých alebo neutrálnych farbách. Najlepšie budú biele, krémové, béžové alebo svetlosivé tričká. Ak rada nosíte do práce čierne oblečenie, môžete mať aj tmavé tričká, pretože vďaka nim bude odtieň ostatného oblečenia hlbší. Základom je však uistiť sa, že sú všetky prvky štylizácie so sebou zladené.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov