Ako sa efektívne zbaliť počas sťahovania?

Čaká vás deň plný balenia, pretože sa onedlho sťahujete? Dobre vieme, že balenie celej domácnosti môže byť poriadne náročné. Práve preto vám chceme v dnešnom článku priniesť užitočné a praktické tipy na to, ako celý proces čo najviac urýchliť, a zároveň všetko poctivo pobaliť.

Ušetriť čas pri balení vám môže prísť nemožné. Veríme, že ak ste už začali proces balenia, pravdepodobne máte nejakú stratégiu. Skúste do nej aplikovať jeden z nasledujúcich tipov a uvidíte, že vám balenie pôjde ľahšie.

1.   Najmenej používané veci balte ako prvé

Začnite baliť veci, ktoré používate najmenej. Práve sa začína jar, preto môžete najskôr zbaliť zimné oblečenie a obuv, ktoré už nebudete potrebovať. Najviac času stratíte práve tým, že budete rozbaľovať krabice a hľadať niečo, čo ešte aktuálne potrebujete.

Aj keď najmenej používané veci budete baliť ako prvé, do nákladného taxi v Bratislave by ste ich mali uložiť ako posledné. Práve preto, lebo pri vybaľovaní ich budete ukladať do skríň a políc ako prvé.

2.   Farebné rozlíšenie vám uľahčí vybavovanie

Chcete si už pomôcť už dopredu? Potom krabice farebne označte podľa jednotlivých miestností – uľahčí vám to vybalovanie. Sťahovanie v Bratislave môže byť oveľa jednoduchšie, ak budete vedieť, čo ktorá krabica obsahuje. Ak zoženiete ochotných sťahovákov, môžete ich skúsiť poprosiť, či by vám krabice podľa farieb nerozdelili do nových izieb.

3.   To, čo nepotrebujete, nechajte v byte

Pri balení určite narazíte na mnoho vecí, ktoré už v novom byte nebudete potrebovať. Ak si nájdete sťahovaciu firmu, ktorá ponúka aj služby vypratávania, máte vyhraté. Takáto firma vám vyprace zvyšok vecí a odvezie ich na potrebné miesto – do zberného dvora.

Ak využijete všetky 3 vyššie spomenuté tipy, sťahovanie bude o niečo efektívnejšie a rýchlejšie.

Zdroj obrázku: Pormezz / stock.adobe.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov