Chcete zaspať za 60 sekúnd? Mnohí potvrdili, že táto technika funguje!

Problémy so zaspávaním majú najmä ľudia, ktorí čelia cez deň veľkému stresu. V posteli im prídu na um všetky katastrofické scenáre a nevedia zastaviť negatívne myšlienky. Pre dobrý spánok je podstatné vedieť sa úplne uvoľniť. A práve v tom pomáha technika dýchania 4-7-8, ktorú vo svojom videu učí doktor a expert na poruchy spánku Andrew Weil. Funguje na každého? Rozhodne na tých, ktorí majú problém so stresom a úzkosťou. Musia ju však praktizovať každý večer. Tento malý krok pomôže zvládnuť náročné situácie aj počas dňa, kedy nás neuspí, ale upokojí.

Ako rýchlo zaspať | Technika dýchania 4-7-8 vám so zaspávaním pomôže

Technika dýchania 4-7-8 sa skladá z 5 krokov:

  1. Špičku jazyka zatlačíme o tvrdú časť podnebia hneď za prednými hornými zubami a máme ju tam po celý čas. Najskôr úplne cez ústa vydýchneme, pridáme k tomu aj zvuk, napríklad fúúú alebo šššš.
  2. Potom zavrieme ústa a potichu sa nosom nadýchneme, zatiaľ čo v duchu počítame do štyroch.
  3. Zadržíme dych a počítame do siedmich. Počítame pomaly, tak, ako ubiehajú sekundy.
  4. Úplne vydychujeme cez ústa, so zvukom a v duchu pritom počítame do ôsmich.
  5. To bol jeden cyklus nádychu a výdychu. Tento cyklus zopakujeme ešte trikrát, spolu teda štyrikrát.

Doktor Weil odporúča spájať dýchanie s opisom ako: hlbšie, pomalšie, tichšie a pravidelnejšie. Práve tak totiž dýchame, keď sme úplne pokojní. Čím viac podobných 4-7-8 dýchacích cyklov za deň zvládneme, tým uvoľnenejšie sa bude naše telo cítiť. Funguje to na princípe zladenia dvoch zložiek nášho autonómneho nervového systému – sympatiku a parasympatiku. Keď medzi nimi vládne harmónia, máme nižší krvný tlak, pomalší tep, telo sa venuje tráveniu a vylučuje hormóny ako serotonín a dopamín, zodpovedné za dobrú náladu a spokojnosť. To všetko máme vo svojich rukách. Skúsite to s nami…

Návod, ako rýchlo zaspať

Zdroj | Trik, ako rýchlo zaspať: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: