Svoj starší sveter, ktorý už nenosila, oživila jednoduchou výšivkou na pleciach. Takto sa jej to podarilo…

Zase nemáte čo na seba, hoci skriňa praská vo švíkoch? Možno vaše staršie kúsky potrebujú iba trochu oživiť a zase si ich oblečiete s radosťou. Veď aj fádny šedý sveter sa zmení na módny hit, keď na jeho plecia vyšijete zopár kvetov tak, ako to spravila Meredith z blogu One Social Girl.

Na premenu svetra budete potrebovať:

  • sveter,
  • ihlu,
  • nite na vyšívanie – hrubšie bavlnené, ideálne štyroch farieb tón v tóne a jednej kontrastnej farby,
  • kruh na vyšívanie,
  • nožnice,
  • ceruzu alebo fixu, ktorá sa dá vyprať – predkreslíte si ňou vzor na sveter (môžete ich vynechať, a vyšívať voľnou rukou).

Návod ako postupovať

1. Najskôr do vyšívacieho kruhu upevnite plece svetra. Snažte sa, aby bol sveter čo najviac napnutý.

2. Ak ste sa rozhodli predkresliť si kvietky, teraz je ten správny čas. Tento krok však môžete úplne vynechať a začať rovno vyšívať. Na vyšívacej niti stačí urobiť uzlík, zvnútra ju prepichnúť smerom von a začať vyšívať lupene kvietkov. Použite retiazkový steh, no očko retiazky urobte väčšie – vytvoríte tak lupeň. Dávajte si pozor na to, aby sa niť nekrútila.

3. Keď máte hotové všetky lupene, na vnútornej strane svetra urobte uzlíky a zvyšky nite odstrihnite.

4. Pokračujte vytvorením strednej časti kvietkov. Do stredu lupeňov urobte tri francúzske uzlíky. Stačí ak ihlu prepichnete zvnútra von, dvakrát omotáte niť a ihlu vpichnete späť dovnútra tesne vedľa prvého vpichu. Krátky návod nájdete vo videu.

5. Po vytvorení stredu kvietkov opäť urobte na vnútornej strane uzlík a zvyšok odstrihnite.

6. Kvietkami pokryte celé plecia tak, aby sa vám páčili – je to predsa vaše dielko. Napokon si sveter oblečte, vyrazte do ulíc a pripravte sa na záplavu komplimentov! 🙂

Zdroj / Ako vylepšiť starší sveter pomocou výšivky: onesocialgirl

ZDIEĽAJ NA: