Ako obliecť dieťa na bicykel

Športovanie zlepšuje kondíciu, zvyšuje imunitu, spevňuje svaly, prospieva dýchaciemu systému. No pohyb zlepšuje aj tvorivý potenciál a bicyklovanie aj koordináciu, preto je dobré sebe i deťom takéto aktivity dopriať v letnom období čo najviac.

Človek, ktorý športuje sa obvykle prirodzene zdravšie stravuje, nemáva nadváhu, má lepšiu disciplínu, veselšiu myseľ a v bežnom živote dokáže jednoduchšie riešiť problémy. A športovaním v prírode získava aj pocit slobody. Všetko, čo patrí k zemi – vzduch, voda, horniny, rastliny, živočíchy, slnko, mesiac… pôsobí na ľudský organizmus ozdravne. Učarovalo vám bicyklovanie? Pokiaľ chcete do tohto skvelého športu zasvätiť aj svoje deti a rozhodli ste sa venovať rodinnej cyklistike, nepodceňte výber detského bicykla a vhodné oblečenie.

Rodinné výlety

Športovanie v prírode láka obzvlášť v lete. Bicyklovanie patrí k obľúbeným letným športom, ktoré majú radi deti aj dospelí. Chystáte sa dieťaťu kúpiť nový bicykel? Bicykel voľte podľa veku, výšky a hmotnosti dieťaťa. Skvelým tipom je detský bicykel 20, pri jeho kúpe však nezabudnite, že k ochrannej výbave cyklistu patria prilby z kvalitných materiálov a nie detské čelenky. Dôležité sú tiež okuliare, chrániče a rukavice. Pred prvou jazdou dieťaťu nadstavte správne sedlo a výšku riadidiel, nech je jeho bicyklovanie bezpečné. Na začiatku vyberajte nenáročné trasy a nepreceňte jeho sily. Bicyklovanie podporuje nielen zdravie, ale cibrí aj vôľové vlastnosti. Dobré je, ak si rodičia s deťmi urobia z cyklistických výletov atraktívne rodinné akcie a vďaka pekným zážitkom na cyklistických výletoch si utužia aj svoje rodinné vzťahy. Dieťa sa má z bicyklovania tešiť a športovanie má vnímať ako zábavu.

Športové oblečenie

Pri kúpe športového oblečenia je dobré mať na pamäti, že odev má cyklistu chrániť aj v prípade nepriaznivého počasia a že detské cyklistické oblečenie má mať reflexné prvky, ktoré pri zníženej viditeľnosti maximálne zvýšia jeho bezpečnosť. Čím teda vybaviť šatník detského cyklistu? Ideálne detské cyklistické tričká sú z pružných materiálov, ktoré neomínajú a nebránia v pohybe. Aj nohavice je dobré voliť elastické a priedušné. Teplákovina je vhodná na mikinu. Pri športovaní by dieťa nemalo pociťovať prílišné teplo, ani chlad. Na letné bicyklovanie sú vhodné aj špeciálne cyklistické dresy. No podceniť netreba ani vhodnú športovú obuv. Nevhodná športová obuv by mohla vášmu potomkovi spôsobiť deformácie nôh i chrbtice. Súčasný trh ponúka širokú paletu športového oblečenia a obuvi, z ktorej poľahky vyberie pohodlné kúsky nielen sebe, ale aj vášmu malému športovcovi.

Zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov