5 tipov ako na zaseknutý prsteň

Nemôžete dať dole prsteň, lebo sa Vám zasekol? Hlavne nepanikárte a neponáhľajte sa! Existuje viacero spôsobov ako bezpečne vytiahnuť tesný prsteň, bez toho aby ste ho v neposlednom rade museli odrezať flexibrúskou alebo by to schytal prst u chirurga.

Tipy na zaseknutý prsteň

1. Bežný spôsob

Tento spôsob spočíva v krútení prsteňa jemne, a potom ťahom von. Neťahajte príliš, aby Vám to nespôsobilo opuch „nafúknutie“, lebo potom to už pôjde len ťažšie.

2. Zdvihnite ruku

Ak sa Vám stále nedarí dať dole prsteň, skúste zdvíhať ruku na úroveň ramien po dobu niekoľkých minút.

3. Studená voda

Ponorte ruky do studenej vody na pár minút, určite ste si všimli že v zime sa Vám vojde viac prsteňov ako v lete, že?

4. Použite dentálnu niť

Jeden koniec nite pretiahnite cez prsteň, môžete si pomôcť aj ihlou, potom ovíjajte dentálnu niť okolo prsta až po kĺb, môžete povoliť ak to máte na tesno, podľa toho ako hlboko je prsteň zarytí, resp. ako Vám narástli prsty:] Potom chyťte ten koniec za prsteňom a postupne nim točte, tak aby prsteň pomaly prechádzal po ovinutej cestičke cez prst;] Pre názornú ukážku si pozrite video!

stuck ringIlustrácia / zaseknutý prsteň: facebook

5. Použitie maziva

Mali by ste použiť niečo kĺzke, to zabezpečí minimálne poškodenie kože na prste. Môžete použiť prostriedky ako: vazelína, čistiace prostriedky na okná (prečítajte etiketu, či neškodia pokožke alebo čpavok, ktorý môže poškodiť niektoré typy prsteňov), kondicionér alebo šampón, rôzne kuchynské a iné oleje ako je WD-40, mydlo a voda, krém na ruky. Princíp je podobný prvému, točením prsteňa.

Po vytiahnutí prsteňa, ošetrite prst a nedávajte prsteň späť, kým vám prst neodpuchne!

Ak sa vám to nepodarilo, skúste kombinácie týchto spôsobov, alebo hasiči s flexou Vám určite radi pomôžu.

ZDIEĽAJ NA: