Ako na vianočnú či halloweensku výzdobu

S príchodom sviatkov si mnohí z nás s radosťou zdobia svoje domovy. Ak patríte k tým, ktorí radi vytvoria niečo sami, poradíme vám, ako na to. Ak sa na to necítite, nezúfajte. Hotová výzdoba sa dá kúpiť. Pozreli sme sa, kde majú bohatý výber hotových výrobkov.

Hra svetiel

Či slávite Halloween, alebo byt chystáte na Vianoce, svetielkami nič nepokazíte. Tlmené svetlo vytvorí v byte príjemnú atmosféru a zároveň do chladných kútov vnesie teplo domova. Ak nie ste práve tvorivé typy, najjednoduchšie riešenie je vložiť svetielka zo svetelnej reťaze do fľaše či inej sklenej nádoby. Máte tak praktické lampičky, ktoré môžete položiť kamkoľvek. Ponuku týchto svetielok teraz nájdete v aktuálnom Tedi letáku.

Ak si radšej vyrobíte vlastné lampáše, poslúži vám dekorovaný zaváraninový pohár. Na jeho výzdobu môžete použiť napríklad farebné jesenné lístie, ktorým ho oblepíte. Ak máte doma farby na sklo, môžete na pohár nalepiť jeden list a zvyšok pomaľovať. Následne list odlepte a vznikne vám krásny jesenný vzor. Do vnútra vložte čajovú sviečku a lampáš či svietnik je hotový. Pre halloweensku dekoráciu je praktickejšia tekvica. Vydlabte vnútro tekvice, vytvorte priestor na oči a ústa a do vnútra vložte sviečku.

Veniec na dvere

Vchodové dvere ozdobené vencom, to nie je len pohľad známy z USA. Už dávno sa táto ozdoba udomácnila aj u nás a je príjemným potešením pre oko každého okoloidúceho. Vytvorte si aj vy voňavý pozdrav jesene alebo zimy. Ak sa na to necítite, v Tedi nájdete širokú ponuku hotových vencov.

Nachystajte si strašidelný dom

Halloween k nám prišiel z USA pomerne nedávno. Rýchlo sa však udomácnil a je zdrojom veľkej zábavy. Ak sa aj vy chystáte u seba doma usporiadať strašidelnú oslavu, mali by ste sa vybaviť smrtkami, kostrami, pavúkmi a podobnými strašidelnosťami. Veľký výber cukroviniek s touto tematikou nájdete v aktuálnom Kaufland letáku. Dokonca v Kauflande majú v ponuke aj želé v tvare mozgu! Penové cukríky v tvare očí alebo zemiakové lupienky vykrojené do tvarov pavúka či upíra kúpite v Lidli. Aktuálny Lidl leták ponúka aj karnevalové masky s tematikou Halloweenu. Radosť budú mať nielen deti, ale aj dospelí. Ak sa chcete pred návštevou vyšvihnúť, skúste upiecť keksíky v tvare odrezaných prstov, prípadne prichystajte iné tematické občerstvenie. Nezabudnite na nápoje pripomínajúce krv alebo žabí sliz. Kreativite sa medze skutočne nekladú.

Nech už zvolíte akúkoľvek výzdobu, nezabudnite ju včas odložiť, alebo premeniť tak, aby bola v súlade s nadchádzajúcim ročným obdobím. Vianočný veniec je počas zimy na dverách krásny, v lete však skôr vyčaruje počudovanie a úsmev na tvári. Stačí mu však pridať niekoľko krásnych kvetov a je z neho celkom nová dekorácia.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov