Ako na moderne zariadenú, no zároveň útulnú spálňu? Rozhodujúce sú tieto detaily!

V spálni sa máte cítiť dobre. Malo by sa vám v nej príjemne odpočívať, zaspávať aj vstávať. Vieme, ako urobiť túto miestnosť čo najútulnejšiu!

Obklopte sa vecami, ktoré vám robia radosť. Môžu to byť obrázky, rámčeky s fotkami aj populárne svetielka. Zhasnite a nechajte žiariť iba dekoratívne svetlá – uvidíte, akú krásnu atmosféru v priestore docielite. Ak chcete vytvoriť príjemnú a útulnú spálňu, zapojte tlmené pastelové farby a nechajte priestoru dominovať posteľ.

Lôžko v hlavnej úlohe

Asi nebude žiadnou novinkou, že je posteľ absolútnou dominantou každej spálne. Strávite na nej tretinu života a bez nej by táto miestnosť ani nemohla existovať! Nebojte sa vystaviť posteľ na obdiv a postavte ju doprostred miestnosti ako kráľovnú celého priestoru. Predsa – každé ráno sa v nej prebúdzate a každý večer zaspávate. Je veľmi dôležitá! Neprehliadajte výber čela postele, z vizuálneho hľadiska predstavuje dôležitú časť lôžka a priťahuje samotnej posteli pozornosť. Čo by ste rozhodne nemali podceniť, je voľba prvotriedneho matraca a roštu. Kvalita spánku sa odráža v každodennom živote, vyberajte si doplnky postele pre váš plnohodnotný spánok naozaj dôsledne.

Aké ďalšie kúsky nábytku si zaobstarať?

Na obe strany postele postavte nočné stolíky. Nezabudnite tiež na stolné lampy, ktoré dodajú izbe intímnejšiu atmosféru. Ak je vo vašej spálni dostatok miesta, siahnite po sektorovom nábytku, ktorý sa postará o to, aby bola miestnosť v dokonalej harmónii. Nemal by vám chýbať ani úložný priestor v podobe šatníkovej skrine, komody, prípadne  toaletného stolíka. Čo by ste povedali na štýlové kreslo? Navodzuje pocit luxusu a zároveň útulnosti, priestor vďaka nemu vyzerá tiež ucelenejšie.

Doplnky sú „must have“!

Máte radi koberce, závesy, deky a ďalšie bytové textílie? Spálňa je ideálnym miestom na ich zakomponovanie do priestoru. Stavte na chlpaté kusové koberce, kožušiny a huňaté detaily – vankúšiky, objemné deky alebo plédy. Jednoduchý a rýchly spôsob, ako pridať do vašej spálne viac štýlu a pohodlia, je použitie prikrývky a dekoračných vankúšikov. Celkový dojem bude vyzerať pohodlne, no zároveň mimoriadne efektne.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov