Ako na jar načerpať energiu a zlepšiť si náladu

Prechádzate náročným pracovným či súkromným obdobím a potrebujete sa vyrovnať so stresom? Pokiaľ na vás doľahla jarná únava či príliš veľké množstvo pracovných povinností, ani v tých najhektickejších situáciách nezabudnite na plnohodnotný oddych a športovanie v prírode.

Zrušili ste firmu alebo ste sa stretli s trestným konaním vo svojom okolí? Trestné právo je jedno z odvetví verejného práva, ktoré každému občanovi poskytuje ochranu pred protiprávnym konaním iných. No len málokto by mohol mať záujem sa s týmto pojmom vo svojom živote stretnúť. Pokiaľ však máte práve vy za sebou takúto skúsenosť, neváhajte a vyberte sa na bicykel! Doprajte svojmu telu i mysli regeneráciu v jarnej prírode. Jazda na bicykli vám vyvetrá hlavu a zlepší náladu. Keď sa cítite preťažení či vyčerpaní, dobite si energiu v zeleni na slnku a čerstvom vzduchu.

Športovanie v prírode

Kto chce byť po telesnej i mentálnej stránke fit, ten by mal svoje zdravie pravidelne posilňovať aktívnym pohybom. Či vlastníte elektrický bicykel alebo akýkoľvek iný športový bicykel, každá jazda v prírode na dvoch kolesách vás zbaví napätia a stresu. Športovanie pôsobí ako liek. Okrem toho, že prospieva mysli, výdatne podporuje aj fyzickú kondíciu. Na bicykli si okrem svalov posilníte aj srdce, cievy a pľúca. Zlepší sa elasticita a priepustnosť ciev, zvýši kapacita pľúc a okysličí mozog. Cyklistika je tiež skvelou prevenciou pred kardiovaskulárnymi ochoreniami – pred vysokým krvným tlakom. Tento šport posilňuje nohy, ruky, chrbát aj chrbticu, pôsobí ako prevencia pred artrózou a artritídou. A každý kto bicykluje, zároveň chráni svoje telo aj pred cukrovkou a obezitou.

Jarné cyklistické výlety

Mnohé slovenské regióny – Liptov, Šariš, Spišská Magura, Pieniny, Turiec, Záhorie, Horná Nitra a iné majú množstvo cyklistických trás, ktoré ponúkajú skvelé športové zážitky. Tachometer na bicykel poskytne každý deň presné údaje o tom, koľko kilometrov pri potulkách jarnou prírodou cyklista najazdí. No moderné cyklopočítače sledujú nielen počet najazdených kilometrov, ale aj aktuálnu, priemernú či maximálnu rýchlosť a mnoho iných údajov. Sú výbornými pomocníkmi pre profesionálnych športovcov, aj pre rekreačných cyklistov. Športovanie dodáva energiu – prospieva nielen telu, ale aj mentálnemu zdraviu. Pravidelný pohyb v prírode regeneruje celý organizmus, preto neváhajte a staňte sa aj vy priaznivcami tohto krásneho športu. Každý človek s pribúdajúcim vekom prirodzene stráca svalovú hmotu a znižuje sa mu kondícia. Cyklistika posilňuje imunitu a v každom smere zlepšuje kvalitu života.

zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov