Aké sú výhody sklenenej zásteny a aké rôzne tapety sa dajú použiť

Kuchyňa je v mnohých domácnostiach srdcom. Je teda dôležité, aby nebola len funkčná, ale aj dizajnová a útulná. Kľúčom k úspechu je pre mnohých správne usporiadanie skriniek a výber vhodných spotrebičov, no dôležitú úlohu hrajú aj správne doplnky.

zdroj: https://www.sklofix.sk/kategoria_referencie/kuchynske-zasteny/

Jedným z nich kuchynská zástena, ktorej ľudia obvykle nevenujú veľa pozornosti.

Okrem toho, že zástena je jedinečným detailom, ktorý púta pozornosť, má ochrannú funkciu. Dokáže totiž ochrániť steny pred nečistotami, ktoré vznikajú počas prípravy jedla. Vo väčšine prípadov kuchynská zástena obklopuje stenu za kuchynskou linkou. 

V súčasnosti je ponuka zásten obrovská, čo však neznamená, že výber musí byť náročný. K dlhodobej spokojnosti vedie niekoľko faktorov. V prvom rade by zástena do kuchyne mala byť jednoduchá na údržbu a odolná voči poškriabaniu, poškodeniu, vode, vlhkosti, chemikáliám a, samozrejme, vysokým teplotám. Dôležité je aj to, aby bolo farebne stála a nenasiakavá.

Sklenené zásteny so sebou prinášajú niekoľko výhod. Okrem udržiavania čistoty je o ich schopnosť otvoriť priestor a vytvoriť dojem presvetlenia miestnosti. Sklo totiž umožňuje prenikanie svetla a vizuálne spájanie jednotlivých častí domu.

Široká škála dizajnov

Ďalšou prednosťou je jednoduchá údržba. Zásteny sú jednoduché na čistenie a zároveň nezachytávajú prach s ďalšími alergénmi, vďaka čomu sú ideálne pre alergikov. Zároveň je potrebné spomenúť aj to, že sklo je odolné voči škodlivým plesniam a baktériám, ktoré tak prídu o možnosť rozmnožovania sa a škodenia vám a jedlu, ktoré denne pripravujete.

Ide o moderný a elegantný doplnok, ktorý prichádza v mnohých dizajnoch.

Ak preferujete jednoduchosť, skvelou voľbou sú jednoduché číre alebo matné dizajny. V prípade, že hľadáte niečo viac, jednoznačne by ste svoju pozornosť mali upriamiť na zásteny s tapetami.

zdroj: https://www.sklofix.sk/kategoria_referencie/kuchynske-zasteny/

Výber je len na vás. IN stále budú tapety s klasickými vzormi, ako sú geometrické tvary, kvetinové dizajny alebo elegantné pruhy. Ak hľadáte niečo viac, k dispozícii sú tapety s textúrou, ktoré vytvárajú jedinečný 3D dizajn.

Luxusný nádych kuchyni dodajú metalické tapety a na záver je potrebné spomenúť aj samolepiace tapety, ktoré ocenia predovšetkým ľudia, ktorí často menia dizajn miestnosti.

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek z vyššie uvedených štýlov, mali by ste vedieť, že sklenená zástena do kuchyne najkvalitnejším riešením, aké momentálne trh ponúka. Urobte krok vpred a kontaktujte odborníkov zo spoločnosti Sklofix, ktorí vám ochotne poriadia a pomôžu s výberom.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov