Aké sú súčasné najobľúbenejšie ekologické autá?

Klasické autá denne spaľujú veľké množstvo fosílnych palív, čo výrazne zvyšuje množstvo skleníkových plynov. Výroba ekologických automobilov je jedným z účinných spôsobov, ako šetriť životné prostredie. Znížte svoju uhlíkovú stopu pomocou týchto ekologických automobilov.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/nhEIkTjKJ3k

Závažnosť klimatických zmien

Klimatické zmeny sú jedným z najzávažnejších problémov, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú našu planétu. Voľba ekologických automobilov môže byť vynikajúcim riešením tejto situácie. Väčšina ekologických vozidiel na cestách dnes jazdí na elektrickú energiu. Tieto autá sú známe aj ako elektromobily a vypúšťajú menej emisií uhlíka. Zatiaľ čo niektoré modely sú plne elektrifikované, iné sú hybridy, jazdiace aj na palivo. Ak sa chcete uberať cestou udržateľnosti, je nevyhnutné dozvedieť sa viac o ekologických autách.

Ekologické autá: Typické znaky

Väčšina ekologických vozidiel má hybridné motory, ktoré môžu využívať fosílne palivo aj elektrickú energiu. Vďaka tomu sa dá ľahko prepínať z jedného zdroja energie na druhý. Ďalším poznávacím znakom je úspora paliva. Zatiaľ čo automobily na spaľovací motor sú známe pre vyššiu spotrebu, s elektromobilom najazdíte viac kilometrov s menšou spotrebou energie. Ekologické autá sú zároveň ľahké z hľadiska hmotnosti. Je to preto, že výrobcovia sa rozhodli použiť na ich výrobu ľahké ale pritom odolné materiály.

Výrobcovia automobilov držia krok aj s modernou dobou a preto nie je nezvyčajné, keď v elektromobiloch nájdete množstvo inteligentných funkcií, vrátane informačno-zábavných systémov. Ak máte záujem o zaobstaranie elektromobilu, odporúčame k nemu zvoliť aj príslušné čistiace prostriedky. Udržiavanie čistoty a lesku totiž môžete aj pomocou ekologických autošampónov, vyrobených z čisto prírodných látok s funkciou biodegradovateľnosti. Dobrou správou je, že dnes existuje široký počet ekologických vozidiel. Pozrime sa na niektoré z nich.

Zoznam najpopulárnejších EKO vozidiel

Značka BMW prišla na trh s inovatívnym mestským elektromobilom s názvom BMW i3. Verejnosť ho pozná ako mestské vozidlo s extravagantným vzhľadom. Čím dokáže prekvapiť, je rýchle palubné nabíjanie, slušná kapacita batérie a komfortný interiér. Model disponuje troma jazdnými režimami, ktoré zvyšujú jazdný komfort alebo pomocou optimalizácie všetkých spotrebičov zabezpečí čo najväčší dojazd. Majitelia vozidiel so spaľovacími motormi si kladú otázku, týkajúcu sa dĺžky nabíjania. Nabíjanie z 20 do 80% zaberie len 36 minút, čo z elektrického BMW robí impozantného partnera do každodenného života.

V súčasnosti je k dispozícii množstvo typov ekologických automobilov, medzi ktoré patrí aj Chevrolet Malibu hybrid (2019). Tento sedan pôsobí energicky a môžete v ňom jazdiť vo väčšine oblastí. Je vynikajúci z hľadiska úspory paliva, čo je pri ekologických hybridných vozidlách bežné. Spoľahlivý automobil má priestranný interiér a dotykový displej so šikovnými funkciami. Pokiaľ ide o kompaktné, ekologické autá, nesmieme opomenúť Volkswagen e-Golf. Plne elektrické vozidlo so štýlovým dizajnom sa vie popýšiť adaptabilným tempomatom, monitorovaním mŕtvych uhlov, či automatickým núdzovým brzdením.

Honda Clarity EV 2021 je stredne veľký rodinný automobil, ktorý ponúka skvelé výsledky v oblasti efektívnej spotreby. Ide o hybrid (tankovanie a elektrické nabíjanie) s dostatkom priestoru vo vnútri a dotykovým displejom na palubovke. Na záver spomenieme automobil, ktorý spĺňa väčšinu kritérií najlepších ekologických vozidiel – Ford Mustang Mach-E z roku 2021. Ide o model SUV, je relatívne tiché a uprednostňuje ho väčšina rodín.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov