Aké pravidlá by sa mali dodržiavať pri výbere toaletnej vody?

Pri výbere toaletnej vody dodržujte pravidlo 20 minút. Každá žena chce vytvoriť nezabudnuteľný dojem, vyzdvihnúť svoju individualitu a múdrosť. V tom jej pomôže správne vybraná kozmetika a parfumy.

Pri výbere toaletnej vody treba brať do úvahy, že existujú dve fázy prejavu parfumu. Prvá dosť silná aróma sa objaví okamžite, hneď ako otvoríme fľašu s tekutinou. Táto vôňa je koncentrovaná, takže vždy oklame náš čuch a nikdy úplne neodhalí svoju skutočnú vôňu. Podľa odborníkov sa parfumová voda https://makeup.sk/categorys/5392/ pre ženy úplne otvorí do 20 minút po aplikácii na pokožku. Vôňa toaletnej vody sa zmieša s vôňou pokožky, výsledkom čoho je individuálna vôňa, ktorá je naozaj skutočná.

Ako rozpoznať „svoju“ toaletnú vodu?

Úplne prvé a možno najdôležitejšie pravidlo toaletnej vody: vy by ste nemali cítiť jej vôňu, ale druhí určite áno. Ak toto pravidlo funguje, potom ste si presne zvolili „svoj“ parfum.

Nie je to však jediné kritérium, ktoré treba dodržiavať:

1. Je potrebné zvoliť si toaletnú vodu v závislosti od ročného obdobia. V lete sú vhodnejšie jemné, pokojné arómy, napríklad, s citrusmi alebo morskými tónmi. V lete a začiatkom jesene je obzvlášť obľúbená toaletná voda, ktorá je založená na tónoch vetiveru, vanilky a mučenky.

2. V zime môžete použiť silnejší parfum založený na aróme kardamónu alebo škorice. Aby ste správne cítili arómu toaletnej vody, je potrebné po každom nádychu parfumu vdýchnuť arómu kávových zŕn. To pomôže eliminovať pretrvávajúci zápach parfumu.

3. Odborníci odporúčajú kúpiť si obľúbenú vôňu až nasledujúci deň. Za deň sa úplne otvorí a určite budete vedieť, či sa vám páči alebo nie.

4. Parfum by ste mali vyberať, keď ste zdravý. Keď sme chorí, naša pokožka vonia inak ako obvykle. Asi hodinu alebo dve predtým, ako idete do obchodu vyskúšať nový parfum, nedávajte si na telo žiadne iné vône. Fajčenie tiež narúša vnímanie pachov. Ak testujete parfum na svojej pokožke, najlepšie je urobiť to na zápästí.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov