Aj v malej kúpeľni sa môžu diať veľké veci

Kúpeľňa nie je na návrh a dizajn najjednoduchšia miestnosť. Má svoje klimatické prostredie, ako aj funkčnú špecifickosť, schopnosti a obmedzenia. Napriek tomu, že v tomto priestore netrávime toľko času ako v obývacej izbe alebo v spálni, je jednoducho nemožné bez nej v našich interiéroch fungovať. V kúpeľni vieme vykonať všetky potrebné hygienické postupy, úplne vypnúť a oddychovať. A nakoľko nás všetko naokolo ovplyvňuje, je nutné, aby bol jej priestor útulný, atraktívny a praktický.

Vlastnosti dizajnu a funkčnosti

V súčasnej dobe sa kúpeľne líšia nielen v sanitárnom zariadení, ale aj v mnohých iných okolnostiach. Okrem tradičnej sady inštalácie nádherného umývadla môže byť táto časť domu vybavená pračkou, spotrebičmi na sušenie oblečenia, skrinkami a policou na kozmetiku, sprchovacím kút, košom a dokonca aj stoličkami.

Množstvo funkčného zaťaženia závisí aj od potreby majiteľov domu, rovnako ako ich ochoty vynakladať peniaze na organizáciu ďalšieho vybavenia a priestoru. Ale aj v malej kúpeľni, ktorú má väčšina majiteľov bytov, sa dajú robiť veľké „zázraky“.

Okrem toho, že miestnosť musí plne spĺňať všetky praktické úlohy, ktoré jej boli pridelené, estetický obraz zostáva mimoriadne dôležitý. Pre úplné vyhotovenie projektu vám preto odporúčame dodržiavať tieto veci:

  • priestor by mal byť vybavený dobrým osvetlením a malo by sa tiež zabezpečiť jeho ergonomické usporiadanie;
  • potreby priestoru by mali byť zohľadnené aj so správnym výberom palety farieb, použitím lesklých a zrkadlových povrchov alebo výberom originálnej dlážkovice, ktorá niečo vydrží;
  • koncepčný dizajn je o vzťahu medzi všetkými detailmi, jasnosťou línie a kontrastom farieb, ktoré vytvoria v jednom celku harmonický dizajn.

Špecifickosť mikroklímy v tejto časti interiéru naznačuje, že pre jej obklad stoja za zmienku vysokokvalitné povrchy odolné voči vlhkosti. Takto krásne a spoľahlivé materiály uľahčia majiteľom ich vzhľad dlhú dobu využívania. Nehovoriac o vhodných kombináciách s univerzálnou vodovodnou batériou alebo sprchovým setom.

V malej kúpeľni nezabudnite použiť svetlé odtiene a nič s množstvom doplnkov nepreháňajte. Dajte naopak prednosť sviežosti a dizajnu, ktorý podporuje veľkoleposť dôležitých detailov na osobnú hygienu a relax. Len tak bude vaša kúpeľňa skutočne nádherná a funkčná.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov