6 tipov, na čo všetko môžete použiť Lego

Lego je nesmrteľný fenomén, ktorý zabáva deti, dospelých aj domáce zvieratá od roku 1932. Táto dánska spoločnosť vyrobila hračku, ktorá sa stala obrovskou inšpiráciou pre všetkých. Napríklad dnešná tvorba eshopu pripomína skladanie z Lega – máte naprogramovaných niekoľko „dielov“, ktoré pospájate tak, aby ste získali internetový obchod podľa svojich predstáv. Je to podobné, ako keď staviate z Lega – postavíte si to, čo potrebujete, aj keď používate diely, ktoré ste nenavrhli. Ale späť k samotnej skladačke, čo myslíte, aké najväčšie šialenosti boli z Lega poskladané?

1. Vlastná tlačiareň

Z Lega si môžete postaviť vlastnú tlačiareň, síce s ňou súťaž v počte vytlačených strán za minútu nevyhráte, ale môžete natáčať takéto pekné videá. Je na vás, či si zvolíte variant, v ktorom tlačiareň kreslí fixkou, alebo skúsite niečo profesionálnejšie, kde potrebujete aj toner či atramentovú kazetu.

2. Postaviť si vlastný dom

Postaviť funkčný dom z Lega, v ktorom môžete žiť, nie je nič jednoduché. Ak si ale myslíte, že sa to nedá, ste na omyle. James May, bývalá hviezda legendárneho Top Gearu, sa pre takúto stavbu rozhodol a naozaj v dome postavenom z Lega žil. Na jeho stavbu spotreboval neuveriteľných 3,3 milióna dielikov Lega. Dnes už dom nestojí, nie kvôli tomu, že by nevydržal, ale James May sa ho rozhodol rozobrať a stavebnicu daroval na charitu. V tomto dome nechýbala ani fungujúca toaleta, sprcha či veľmi nepohodlná posteľ.

3. Držiak na káble

Každý z nás nenávidí zamotané a povaľujúce sa káble, po ktorých môžete prejsť kolieskami kancelárskej stoličky a zničiť ich. Neexistuje však nič jednoduchšie, ako si vyrobiť vlastný držiak na káble z Lega. Ten si následne pripevníte na hranu stola a figúrkam z Lega zveríte do rúk opateru o vašu kabeláž. Doslova. Pozrite sa na tento jednoduchý a účinný spôsob.

4. Počítačovú klávesnicu

Patríte medzi vášnivých používateľov PC a Lega zároveň? Potom klávesnica z Lega musí byť vaším snom. Veľkou výhodou pre tých, ktorí pri počítači radi aj jedia, je jej ľahké vyčistenie. Pozrite sa na to, ako vďaka Legu môžete aj písať.

5. Pomôcka na učenie matematiky

O tom, že škola hrou je skvelým spôsobom, ako deti niečo naučiť a nepripraviť ich o nadšenie, vedel aj Ján Amos Komenský. Ak vaša ratolesť nemá rada matematiku a robia jej problém napríklad zlomky, čo by ste povedali na zábavné a účinné doučovanie s pomocou tejto legendárnej stavebnice?

6. Domček pre štvornohých miláčikov

A nielen pre štvornohých, ale pokojne môžete z Lega postaviť domov aj pre dvoj, šesť či osemnohých domácich miláčikov. Tu máte voľnú ruku, pri ktorej nepotrebujete, aby Lego dokázalo pracovať s tonerom Canon, odtokom vody či splachovacou toaletou. Je to len na vašej fantázii a vkuse vášho domáceho miláčika. Pokojne to môžete skúsiť aj takto.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov