6 krokov k nájdeniu svojho osobitého štýlu

Nech už túžite po kompletnom prepracovaní svojho štýlu, chcete vyskúšať niečo nové, alebo si jednoducho neviete rady s kombinovaním oblečenia, existuje pár krokov, vďaka ktorým už nikdy nepoviete, že si nemáte čo obliecť.

Stojíte ráno pred preplnenou skriňou, ale aj tak si nemáte čo obliecť? Problém je v tom, že neviete, aký je váš osobitý štýl a nakupujete zlé oblečenie. Zo všetkého najskôr sa preto musíte zamyslieť nad tým, čo sa vám páči, čo máte radi a až potom začať identifikovať kúsky, v ktorých sa cítite dobre a sebavedomo. Ako na to?

1.     Pracujte so strihmi, ktorú máte radi

V obliekaní je veľmi dôležité vedieť, v akých strihoch sa cítite dobre a ktoré vám padnú. Či už sú to skinny džínsy, voľné nohavice, šaty, kožené bundy. Nájdite si tieto kúsky, ktoré vám dodávajú pocit sebavedomia a držte sa ich.

Nenakupujte ich ale zbesilo. V obchodoch si dajte načas, vyfoťte si vybrané veci na sebe, skladajte ich do outfitov a rozhodnite sa neskôr. Fotky sú skvelým spôsobom, ako zistiť, či vám daná vec naozaj sedí.

2.     Investujte do nadčasových kúskov

Osobitý štýl je niečo, čo budete nosiť roky, preto ho musia tvoriť veci, ktoré skutočne milujete a dokážete ich nosiť neustále. Do takýchto kúskov sa nebojte investovať, budú tvoriť základ vášho nového šatníka. Môžu to byť šaty, istý strih nohavíc alebo džínsov či kvalitný trenčkot.

Aby ste takéto kúsky ľahšie identifikovali, skúste si oblečenie ktoré budete nosiť v priebehu mesiaca (ale dá sa pracovať aj s týždňom) vešať niekam vedľa. Podľa vecí, ktoré ste v danom období nosili uvidíte, ktoré patria k základným prvkom vášho šatníku.

3.     Vytvorte si mood-board

Mood-board je super vec pri vytváraní osobitého štýlu. Môžete si ho vytvoriť po starom na nástenke alebo online. Dôležité je na ňu umiestniť outfity, ktoré vám niečím imponujú, páčia sa vám, alebo aj len jednotlivé kúsky, ktoré spolu budete kombinovať. Outfity z mood-boardu potom môžete vytvoriť sami, či už z kúskov, ktoré máte, alebo pri nákupe nových.

4.     Identifikujte kúsky, ktoré sa vám nepáčia

Rovnako, ako musíte poznať veci, ktoré máte radi a páčia sa vám a sedia vám, musíte vedieť aj o tých, v ktorých nevyzeráte dobre, nepáčia sa vám a necítite sa v nich. Len preto, že sú práve v móde vysoké topánky s hranatou špicou neznamená, že sa vám automaticky musia páčiť, alebo na vás vyzerať dobre. Ak vám daný kúsok, štýl, strih, farba, neprirástli k srdcu, nenúťte sa ich mať v šatníku.

5.     Nájdite obľúbené farby

Mať obľúbené strihy je jedna vec, ale potrebujete ich skombinovať aj so správnou farbou. S tým vám pomôže napríklad aj profesionálny stylista, ktorý vám povie, aká je vaša farebná paleta – môžu vám viac sedieť teplé farby, inému zase tie studené. Je dôležité nájsť farby, ktoré sa vám nielen páčia, ale v ktorých dobre vyzeráte.

Niektoré farby sa môžu pohrať aj s odtieňom vašej pleti a vy tak v určitých odtieňoch budete vyzerať príliš bledá, pokožka získa sivý nádych, alebo naopak budete pôsobiť až príliš tmavo. Nechajte si poradiť a vyskúšajte viacero farieb, než sa rozhodnete, ktoré sú tie pravé.

6.     Nepodceňujte „uniformy“

Keď v tomto prípade hovoríme o „uniformách“ nemáme na mysli tie policajné, či iné. Pod týmto pojmom sa skrýva outfit, ktorý je akousi vašou osobnou „uniformou“, niečím, po čom siahnete, keď nestíhate, nemáte náladu vyberať dlho outfit alebo si jednoducho len neviete rady, ako niečo skombinovať. Môžu to byť džínsy a tričko, sukňa s košeľou a podobne. Majte niekoľko takýchto „uniformných“ kúskov v šatníku a nikdy už nepoviete, že si nemáte čo obliecť.

Aby ste takýto outfit oživili a aby vždy nevyzeral na chlp rovnako, doplňte ho výraznými náušnicami, kabelkou alebo iným doplnkom, ktorý aj z jednoduchého outfitu vykúzli niečo štýlové a trendy vždy, keď si ho oblečiete.

Zdroj obrázku: Creative Lab / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov