6 jednoduchých trikov ako dosiahnuť zdravé a krásne vlasy

Zdravé vlasy, vďaka ktorým budete vyzerať akoby ste práve prišli z kaderníckeho salónu, chce mať každá žena. Na dosiahnutie tohto efektu pritom vôbec netreba míňať nehorázne peniaze na drahú kozmetiku alebo stáť pred zrkadlom dlhé hodiny. Stačiť vám bude týchto 6 kľúčových rád.

1. Dajte si pozor na časté umývanie

Ak chcete mať pevné, lesklé a hlavne zdravé vlasy, musíte s nimi zaobchádzať šetrne. Časté umývanie ich zbytočne poškodzuje a vysušuje, hlavne v prípade, ak sú vaše vlasy farbené či inak chemicky upravované.

2. Zvoľte si správny šampón

Kvalitný šampón zohráva pri umývaní vlasov kľúčovú rolu. Pri výbere šampónu sa riaďte typom vašich vlasov, z ktorých vyplývajú aj rozdielne požiadavky pre starostlivosť o ne. Skúste sa vyhnúť prípravkom s vysokým obsahom síranov, ktoré vlasy zbytočne vysušujú.

3. Dožičte im kondicionér

Dobrý kondicionér robí divy, preto by ste ho mali aplikovať pri každom umývaní vlasov. Doprajete im tak hĺbkovú regeneráciu. Vaše vlasy budú zaručene pevnejšie, pružnejšie a žiarivejšie.

4. Pozor na správne rozčesávanie

Mokré vlasy sú extrémne náchylné na lámavosť. Rozčesávajte ich po jednotlivých pramienkoch, a to v smere od korienkov vlasov až ku končekom. Odporúčame použiť hrebeň s riedkymi zubami, ktorý je omnoho šetrnejší ako kefa.

5. Obmedzte tepelné úpravy

Odložte fén a pokúste sa nechať vlasy po umytí voľne uschnúť. Ak si ich pravidelne fénujete či žehlíte, nedoprajete vašim vlasom potrebný čas na uzdravenie a nadmerne ich zaťažujete. Ak si predsa len neviete predstaviť, že by ste mali tieto pomôcky nechať bokom, používajte ochranné spreje alebo aplikujte regeneračné zábaly na vlasy.

6. Dbajte na stravu

Zaraďte do vášho jedálnička potraviny s vysokým obsahom vitamínov, mastných kyselín a minerálov, ktoré nájdete napríklad aj v strukovinách, orechoch, listovej zelenine, brokolici či ovocí. Nezabúdajte ani na pitný režim.

Teraz už určite chápete, že to nie je len o šampóne. Na dosiahnutie zdravých vlasov je potrebné sa komplexne zamerať na správnu starostlivosť, zdravý životný štýl a kvalitné výrobky.

Zdroj obrázku: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov