5 veci, ktoré nesmú chýbať v inšpiratívnej kuchyni

IKEA nedávno urobila prieskum medzi mužmi a ženami s tým, že chcela zistiť, ktoré pohlavie trávi svoj čas pri šporáku radšej. Ukázalo sa, že muži varia radšej ako ženy. Prekvapenie? Možno, ale dáva to zmysel, pretože denno-denné varenie na rodinný jedálenský stôl je pre ženu „povinnosťou“, zatiaľčo muži varia menej často, a tak si tieto chvíle užívajú viac. Ak patríte medzi tých, ktorých čas strávený v kuchyni už otravuje, urobte si z nej inšpiratívne miesto. Skúste to takto.

1. Kvalitný a pekný kuchynský riad

To, prečo by mal byť kuchynský riad kvalitný, chápe každý, ale prečo by mal byť aj pekný? Pretože si viac užijete pečenie bábovky v krásnej červenej keramickej forme, ako keby ste ju mali piecť v krikľavo zelenej silikónovej forme. Tiež sa lepšie cítite, keď máte ovocie uložené v štýlovom kuchynskom drôtenom programe, ako keby ste ho mali iba v plastovej miske. Nehovoriac o tom, že ráno je hneď príjemnejšie, keď si urobíte lievance na panvici, na ktorú sa neprilepia.

2. Veľa svetla

Čím viac svetla v kuchyni máte, tým lepšie sa tam cítite. Vpustite ho dnu čo najviac a užívajte si tú vzdušnosť – vytiahnite žalúzie, vymaľujte kuchyňu bielou farbou, vymeňte obklady nad kuchynskou doskou za biele a pracovnú dosku vymeňte za svetlé prírodné drevo. Nezabúdajte však ani na kvalitné umelé osvetlenie a tiež na sieťky proti hmyzu, ktoré vás ochránia pri varení s otvorenými oknami pred muchami či komármi. To oceníte hlavne v lete.

3. Živé bylinky

Polička so živými bylinkami by nemala chýbať v žiadnej kuchyni – zeleň v kombinácii s prírodným drevom a bielou farbou bude vyzerať skvostne. Navyše jedlá, ktoré pripravíte vďaka čerstvému rozmarínu, bazalke, pamajoránu či petržlenovej vňati budú chutiť úplne luxusne. Radosť variť z čerstvých surovín.

4. Tabuľová stena

Aj keď máte zvyšok kuchyne biely, nájdi si kúsok steny či výklenok a namaľujte ho tabuľovou farbou. Na ňu si budete môcť kriedou písať recepty, kresliť veselé obrázky či písať zoznam potravín, ktoré musíte nakúpiť. Aj takáto drobnosť dokáže pomôcť tomu, aby ste sa v kuchyni cítili lepšie.

5. Retro chladnička

Zabudnite na nudné biele a strieborné chladničky, kúpte si peknú, oválnu a hlavne farebnú retro chladničku, ktorá rozžiari celý priestor. Pretože kuchyňa nie je iba funkčné miesto, je to hlavne miesto, v ktorom by ľudia mali radi tráviť čas. Ak sa inšpirujete týmito tipmi, aj vám pôjde varenie lepšie.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov