5 vecí, ktoré motivujú zamestnancov viac ako peniaze

Samozrejme, každý človek má svoje vlastné preferencie o spôsobe motivácie zamestnancov. Či už je to veľký šéf alebo jednoduchý zamestnanec, túžba pracovať v spoločnosti s dobrou atmosférou často prevažuje nad príležitosťou získať o 10 % viac. Schopnosť motivovať zamestnancov je jednou z najdôležitejších zručností, bez ktorej je to pre akéhokoľvek majiteľa podniku veľmi ťažké. Vieme, ako to docieliť.

  1. Nešetrite chválou

Je to príjemné pre všetkých a súčasne je to jedna z najjednoduchších vecí, ktorú môžete dať svojim zamestnancom. Navyše chválenie generálneho riaditeľa spoločnosti znamená oveľa viac, než si myslíte. Chváľte každé zlepšenie, ktoré vidíte vo vašom tíme a jednotlivo. Je to naozaj obrovský bonus, ktorý vás rovnako ako potrebné lacné tonery dostane do lepšej pozície.

  1. Infikujte ich svojimi nápadmi

Len málokto si zvykne na povely a príkazy. V práci je to viac menej ale iba o nich. Aby to bolo pre vás príjemné, mali by ste to robiť inak a povel ponúknuť ako možné riešenie, o ktorom spoločne diskutujete.

Namiesto toho, aby ste povedali ľuďom, čo a ako chcete, aby urobili, podajte im to takým spôsobom, že si budú myslieť, že to bola myšlienka, ktorá k nim prišla. „Chcel by som, aby ste to urobil takýmto spôsobom“, zmeňte na „Myslíte si, že je to dobrý nápad, ak to urobíme takto?“

  1. Vytvorte im ideálne podmienky

Reč je o vhodnom rozložení konferenčného nábytku do kancelárie. Ten by mal disponovať dostatočným množstvom úložných priestorov, ktoré sa dajú naplno a bez najmenších problémov aj využívať.

Aby sa zamestnancom dobre pracovalo a zároveň sa aj dobre cítili, doprajte im aj trochu estetiky v podobe špeciálneho kancelárskeho kresla, ktoré ich zaujme svojím dizajnom a pohodlnosťou. Sedavá práca je náročná, a toto je jedna z možností, ako ju aspoň trochu vyvážiť.

  1. Urobte z nich vodcu

Zvýraznite ich najsilnejšie stránky a dajte im vedieť, že pre ich určitú kvalitu, chcete, aby boli príkladom pre iných. Nastavená „latka“ a motivácia tak bude opäť o niečo vyššia.

  1. Dajte im moc

Samozrejme v podobe delegovania právomocí, o ktorých predpokladáte, že by ich mohli zvládnuť. Toto je niekedy jedna z najlepších vecí, ktoré pre svoj tím môžete v rámci jeho motivácie urobiť. Človek sa potom cíti cennejší a pre firmu prínosný. Presvedčte sa  či to naozaj funguje.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov