5 prikázaní výkonnostného marketingu, ktoré vám zaručia úspech

Výkonnostné marketingové kampane prinášajú údaje o úspešnosti už od prvého kontaktu a je možné ich počas trvania upravovať, či už ide o texty reklám, motívy kampaní, vstupné stránky, cenové ponuky alebo cielenie. Aj keď stále viac systémov podporuje riadenie kampaní prostredníctvom automatizácie marketingu, know-how a skúsenosti v oblasti výkonnostného marketingu sú stále potrebné.

Aké sú typické výzvy v kampaniach zameraných na predaj a generovanie potenciálnych zákazníkov bez ohľadu na odvetvie alebo či sa kampane odohrávajú vo vyhľadávačoch, sociálnych sieťach, bulletinoch, natívnych reklamách alebo iných formátoch zobrazenia?

Ktoré problémy sa vyskytujú často a ako ich zvládnuť s nadhľadom? Niekoľko nasledujúcich  „prikázaní“ výkonnostného marketingu vám na tieto otázky poskytne odpovede tak rýchlo, ako pomôže kvalitná termovízia Pard nájsť poľovníkovi v drsnej prírode cieľ jeho cesty.

Definujte si cieľ Google reklamy

Úspešná Google reklama je bez jasne definovaného cieľa odozvy prakticky nemožná. Problém však väčšinou nie je stanoviť si ciele, ale sústrediť sa na JEDEN hlavný a dôsledne ho umiestniť do stredu kampane. Vo vlastnom záujme sa o to musíte pokúsiť a potom začať s tvorbou reklamnej kampane.

Stanovte hypotézy a prognózy vplyvu

Ďalej je potrebné v plánovaní kampane nastaviť hypotézy a predpovede vplyvu, aby bolo možné dosiahnuť meradlo úspechu. Tu býva najväčší problém dostať sa k realistickej veľkosti. Podnikateľský plán je samozrejme možným zdrojom cieľov, ale nemusí byť realistický. Užitočnejšie je odvodiť sa od inak obvyklých referenčných hodnôt alternatívnych opatrení.

Pri plánovaní výkonnostnej kampane by ste si už mali vypracovať jasné prognózy a kritériá úspechu, aby ste mali jasno v súvislostiach napríklad medzi cenou za kliknutie a cenou za objednávku.

Nezabudnite na obsah

Pre kreatívneho inzerenta je posolstvo a dizajn všetko, vo výkonnostnom marketingu sú reklamné texty, motívy bannerov a vstupné stránky rýchlo považované za daný základ kampane. Myslite preto na kvalitu obsahu vašej reklamy a dosahovanie úspechu môže byť zas o niečo jednoduchšie.

Najprv triedenie, potom optimalizácia

Každý, kto analyzuje a optimalizuje kampane z hľadiska ich výkonnosti, by mal začať s najväčšími pákami. Takže vždy, keď sa optimalizuje výkonovo orientovaná kampaň vo vyhľadávačoch alebo na sociálnych sieťach, kľúčovou úlohou je triedenie podľa rozpočtu, niekedy podľa kliknutí alebo zobrazení, no v každom prípade od dôležitých vecí po tie menej podstatné.

Buďte trpezliví

Online kampane prinášajú výsledky prakticky v reálnom čase, t. j. už po niekoľkých hodinách alebo dňoch. Bohužiaľ, ešte nemajú zmysel. Pozitívne alebo negatívne odchýlky sú na začiatku čisto náhodné. Na druhej strane je ľudské, že zvedavosť je na začiatku kampane obzvlášť vysoká. Napriek tomu je pri výkonnostnom marketingu potrebná trpezlivosť!

„K úspechu predsa nemôžete použiť žiadny výťah, ale ísť pekne po schodoch.“

Zdroj obrázka: Rawpixel.com/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov