5 dôvodov, prečo sú sociálne médiá a online marketing pre firmy také dôležité

Takmer každá spoločnosť sa dnes zaoberá témou sociálnych médií, pretože reklamné príležitosti sú dôležitou súčasťou moderného marketingového mixu. Či už je to Twitter, Facebook alebo Snapchat – existuje veľa dobrých dôvodov, prečo by mala byť vaša spoločnosť zastúpená aj na sociálnych sieťach.

Rôzne dostupné platformy sú ideálne na výmenu nápadov so zákazníkmi a zainteresovanými stranami a na prezentáciu vlastných produktov.

Potenciál pre úspešnú reklamu je s nimi jednoducho obrovský: Pomocou sociálnych sietí môžete zvýšiť svoj dosah, efektívnejšie informovať svojich zákazníkov a využiť príležitosti na získanie nových zákazníkov.

Nasledujúce výhody poukazujú na dôležitosť moderného úspešného marketingu pre e-shopy alebo bežné online zdroje.

1. Malá námaha s dlhým dosahom

Nielen získanie konkrétnych ISO noriem, ale aj marketing sociálnych médií pomáha spoločnostiam vybudovať komunitu zákazníkov a potenciálnych zákazníkov. A v porovnaní s online inzerciou so službou Google AdWords môže byť inzercia na sociálnych sieťach udržateľnejšia.

Aj malá a dobre naplánovaná kampaň na Facebooku môže predsa znamenať 100 nových fanúšikov. Nové produkty môžete svojim používateľom navyše prezentovať pravidelne – a nie raz.

2. Inzerujete jednoducho a systematicky

Facebook, Twitter a spol. integrujú množstvo štatistických nástrojov, ktoré vám pomôžu analyzovať vaše kampane. Na prvý pohľad môžete vidieť okrem iného…

  • …koľko fanúšikov vám pribudlo za určité obdobie;
  • …ktorý produkt sa „páčil“ najviac;
  • …ktoré príspevky dosahujú najväčší dosah;

Takto vyhodnotíte úspešnosť kampane a dozviete sa viac o obľúbenosti svojich vlastných produktov.

3. Využívate sociálne médiá na lepšiu zákaznícku podporu

Komunikačné možnosti platforiem sociálnych médií sa dajú výborne využiť aj na zákaznícku podporu. Ak prostredníctvom nich budete odpovedať na otázky zákazníkov rýchlo a priateľsky, budú spokojní a často sa aj poďakujú „lajkom“ alebo zdieľaným obsahom, čím sa rozsah ešte zvyšuje.

4. Odporúčania výrazne zvýšia predaj

V roku 2014 uskutočnila spoločnosť Harris Interactive prieskum o marketingu sociálnych médií pre Webby Awards .

Výsledok: 68 percent opýtaných používateľov vo veku 18 – 34 rokov sa viac zaujíma o produkty, ktoré priatelia odporúčajú prostredníctvom platforiem sociálnych médií.

Odporúčania a zdieľaný obsah sa šíria automaticky – ideálne pre všetkých inzerentov. Zákazníci s vami a o vašej spoločnosti komunikujú prostredníctvom hashtagov a komentárov, plnia sa blogy a vkladajú sa odkazy na vaše stránky sociálnych médií.

5. Môžete využiť efekt virálnosti

Používatelia sociálnych médií s obľubou zdieľajú citáty, obrázky a videá, ktoré ich akoby prezentujú a vyjadrujú ich myšlienky. Využite to vo svoj prospech. V kombinácii so správnou Google reklamou tak môže vzniknúť virálny marketingový efekt, čo je sen všetkých inzerentov.

Efekt bude, že vaša spoločnosť umiestni na svoju stránku nový príspevok, na základe čoho vaša komunita interaguje lajkom, zdieľaním a komentovaním. Priatelia používateľa to vidia a môžu tiež lajkovať, komentovať alebo zdieľať príspevok, čo vytvára obrovský potenciál na zvýšenie vášho dosahu.

Zdroj obrázka: Rawpixel.com/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov