4 jednoduché spôsoby, ako na veľkú reklamu s malým rozpočtom

Nízkorozpočtový marketing je snom každého podnikateľa. A vďaka internetu a jeho výhodám sa časť tohto sna mnohým aj splnila. Realita je však taká, že marketingové rozpočty sú tvorené podľa zákonov, ktoré sú známe iba vyvoleným a často bývajú slabým odrazom reality a potreby spoločnosti pre kontakty s cieľovým publikom.

Vďaka dobrej reklamnej agentúre zo Žiliny a niektorým jednoduchým tipom môže byť váš marketing veľmi účinný aj bez toho, aby ste prišli o všetky svoje úspory. Ako je to možné?

Staňte sa súčasťou výstavy

Áno, aj výstavy sú stále dobrým dôvodom na to, aby ste sa propagovali na svojom vlastnom trhu a medzi svojimi partnermi a cieľovou skupinou. A nie – nie je potrebné kupovať drahé miesto a namontovať sem veľký stojan. Buďte kreatívnejší – posuňte hranice svojej fantázie. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako dať o sebe na veľtrhu vedieť, zdieľať svoje kontakty a zbierať tie, ktoré potrebujete.

Nezabudnite na fakt, že na výstave musíte byť viac osobný a s klientom komunikovať aj formou vhodných reklamných prostriedkov, s ktorých tvorbou vám veľmi dobre zasa pomôžu špeciálne rezacie plotre.

Nepodceňujte silu dobrej recenzie

Ohlasy zákazníkov sú to, čo by ste mali zbierať od chvíle, keď bola vaša spoločnosť ešte v „plienkach“.

Mali by ste tiež pochopiť, že aj recenzie sú výsledky vašej práce. Aj malé „Ďakujem“ predsa dokáže potešiť. Nezabudnite si však tieto príjemné slová a hodnotenia uložiť do digitálnej podoby, pretože online je dnes veľmi veľa ľudí.

Aktivita na Instagrame

Aj aplikácia na zdieľanie fotografií a videa na Instagrame má stovky miliónov aktívnych používateľov a práve jej vizuálne zameranie je ideálne na propagáciu vášho produktu i služieb. Môžete tu zdieľať vzrušujúce obrázky svojich produktov, videá, organizovať súťaže alebo osloviť vplyvné účty „Instagramového sveta“ a požiadať ich, aby zdieľali váš obsah. Prípadne tiež môžete pripojiť funkciu predaja priamo z účtu aplikácie.

Aktivita na YouTube

YouTube sa stal jedným z najväčších svetových vyhľadávačov nového obsahu. Videá z YouTube sú navyše čoraz viac akceptované tradičnými vyhľadávacími nástrojmi pričom za ich zverejnenie veľa neplatíte. Aj táto platforma vám vytvára obrovské príležitosti na jednoduchú propagáciu produktu či služby. Tak sa o tom spolu s dobrou marketingovou agentúrou a rezacími plotrami presvedčte a svoju firmu okoliu predstavte.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov