4 dobré nápady, ako zmeniť vašu spálňu aj bez veľkého zásahu do rozpočtu

Prišiel nový a ďalší rok a vy ste vo svojom dome ešte nič nezmenili? S prichádzajúcou jarou bude ale pre vás nové bývanie predsa atraktívnejšie a príjemné. Veď zmena prospieva našej psychike a pomáha nám zabudnúť na veci, ktoré sme si možno spájali s negatívnymi emóciami a situáciami.  A veľkou výhodu dnes je, že si túto premenu môžete dovoliť aj bez veľkých rekonštrukčných prác a zásahov.

Začať by ste mali v jednom z najdôležitejších priestorov každého bytu a domu. Spálňa je predsa zónou  relaxu a vašim útočiskom. Tak sa o jej nový vzhľad postarajte. Veľa vecí k tomu nepotrebujete, pretože máte k dispozícii niekoľko úžasných príkladov, skvelé online letáky a naše jednoduché odporúčania!

Aplikácie na stenu vytvoria požadovaný efekt

Stena za čelom postele je vždy chladný, no zároveň dôležitý, odvážny a módny detail vo vašej spálni. Spôsobov, ako tento priestor dekorovať je naozaj niekoľko. Veľmi dobre to však zvládnete pomocou farby, nástennej maľby, tapety, ktorá dokáže dokonale imitovať povrchy a materiály alebo môžete použiť priamo rôzne obkladové materiály. Potom si však dávajte pozor na ostatné kombinácie.

Textílie zaistia správnu atmosféru

V spálni je o textile všetko. Koberce, záclony, posteľná bielizeň, prikrývky a vankúše. Takže ich výmena je dobrý nápad na zmenu celej nálady v tejto miestnosti. Vyskúšajte a uvidíte, že to naozaj funguje!

Pridajte výtlačky, farby a textúry, čím vytvoríte veľký atraktívny priestor pre váš spánok. Rôzne textúry vám to predsa umožňujú aj bez pridania jasných a niekedy zbytočných farieb. Treba sa len správne inšpirovať.

Nočné stolíky vyriešia problém s úložným priestorom

Vezmite si svoj starý nočný stolík a prekreslite ho v niekoľkých odvážnych farbách, ktoré sa vám páčia. Alebo ho vymeňte za nový, veď s Merkury Market to nebude problém ani pre vašu peňaženku.

Ak máte málo miesta, popremýšľajte o závesných riešeniach alebo úložnom priestore nad  čelom postele. Je to ďalší skvelý nápad na úsporu miesta na podlahe. A pokiaľ sa bojíte nevhodnej kombinácie, mali by ste vedieť, že asymetria je dnes v móde!

So svetlom opatrne

Pri každej jednej činnosti potrebujeme dostatok svetla, inak je naša energia na bode mrazu. Jediná vec a miesto, kde to s množstvom prirodzeného a umelého osvetlenia nemusíme až tak preháňať, je naša spálňa. V opačnom prípade bude produkcia maletonínu stále na nízkej úrovni a nebudete tak môcť zaspať.

O dobré osvetlenie sa niekedy postarajú aj správne farby a niektoré materiály. Skúste do závesných políc inštalovať aj bodové LED osvetlenie, ktoré je šetrné nielen k vašej peňaženke ale aj zraku.

Veľký sortiment správneho osvetlenia vám ponúka niekoľko obchodov, takže s jeho výberom nebudete mať žiadny problém. A keď budete občas sledovať akcie v online letákoch, určite dobre ušetríte. Spálňa by mala byť miestom odpočinku a relaxu, tak na to pri výhodnom nákupe doplnkov nezabúdajte!

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov