3 recepty, ako si doma pripraviť kávový peeling na telo

Dopriali ste si ráno šálku kávy a zostal vám po nej kávový grunt? Skúste si z neho vyrobiť domáci peeling na telo aj tvár. Po použití bude vaša pleť jasnejšia, prekrvenejšia a zdravšia.

Zdroj: freepik.com

Na prípravu peelingu vám bude stačiť mletá káva a pár ďalších ingrediencií, ktoré bez problémov nájdete vo svojej kuchyni. Inšpirujte sa jedným z receptov, ktoré sme pre vás vybrali, a spríjemnite si kávovým peelingom už dnešný večer. Doprajte si ho najviac trikrát týždenne, pretože pri nadmernom používaní môže oslabiť a podráždiť vašu pokožku.

Kávový peeling so zeleným čajom

Potrebné suroviny:

½ šálky kávovej usadeniny

3 čajové lyžičky epsomskej soli

2 lyžičky sódy bikarbóny

1 čajové vrecúško zelené čaju

4 lyžice jojobového oleja

Postup:

Najskôr si uvarte zelený čaj a nechajte ho vylúhovať. Potom si všetky ingrediencie okrem oleja a čaju zmiešajte v miske. Keď ich máte zmiešané, pridajte do misky zelený čaj a olej. Všetko spolu dobre premiešajte a naneste na telo. Hotový peeling poriadne vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť približne 10 minút. Nakoniec ho dôkladne opláchnite.

Účinky:

Zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré chránia vašu pokožku pred poškodením od ultrafialového žiarenia a epsomská soľ zmierňuje zápal a bolesť svalov. Peeling je skvelý aj na nohy, pretože zmierňuje zápach.

Kávový peeling so škoricou

Potrebné suroviny:

½ šálky kávovej usadeniny

¼ šálky kokosového oleja

½ šálky kryštálového cukru

1 lyžička škorice

Postup:

Ak máte tuhý kokosový olej, roztopte ho vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke. Potom v miske zmiešajte všetky ostatné suroviny. Celú zmes nechajte vychladnúť a na zvyšok dňa ju odložte do vzduchotesnej nádoby. V sprche ju naneste na celé telo, poriadne rozotrite a nechajte účinkovať približne 15 minút.

Účinky:

Suroviny v tomto peelingu vám pomôžu zbaviť sa odumretých kožných buniek. Vaša pokožka vďaka tomu bude vyzerať žiarivejšie a zdravšie už po prvom použití. Káva tiež odstraňuje prebytočný maz a škorica má antibakteriálne vlastnosti.

Zdroj: unsplash.com

Kávový peeling s medom

Potrebné suroviny:

2 lyžice kávovej usadeniny

3 lyžice bieleho jogurtu alebo plnotučného mlieka

1 lyžica medu

2 lyžice kakaa

Postup:

Všetky ingrediencie nasypte do misky a poriadne premiešajte. Hotový peeling naneste na navlhčenú tvár a telo. Počas nanášania pokožku jemne masírujte približne 10 minút. Potom nechajte peeling chvíľu pôsobiť a dôkladne umyte.

Účinky:

Kávový peeling s medom je mimoriadne výživný. Vašu pokožku upokojí, dodá jej živiny a zároveň pomôže odstrániť odumreté bunky. Med má antibakteriálne vlastnosti a tiež dokáže uzamknúť vlhkosť v pleti. Spolu s jogurtom alebo mliekom udrží vašu pokožku vyživenú.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov