10 tipov na dokonalú domácu výrobu mydla

Spolu s našimi tipmi si ušetríte kopec času skúšaním a k dokonalým mydielkam sa dopracujete omnoho skôr. Tak sa pustite do výroby ešte dnes a užite si množstvo voňavých bubliniek.

  1. Mydlová hmota musí byť kvalitná, certifikovaná a s rastlinným základom. Ušetríte si tak množstvo nepríjemností a nepodarených pokusov.
  2. Vyberte si tú svoju kombináciu a vyberajte mydlovú hmotu na konkrétny účel. Na výber je množstvo druhov s rôznymi prímesami a zvláčňujúcimi zložkami – glycerín obsiahnutý v tejto hmote zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni podráždeniu.
  3. Mydlovú hmotu roztápajte vždy iba vo vodnom kúpeli a temperujte ju podobne ako čokoládu. Vyvarujte sa roztápaniu mydlovej hmoty priamo na ohni – hrozí riziko že rýchlo dosiahnete bod varu a vytvorí sa na nej pena a bublinky. Na kvalite mydla to nič nemení, no nie je to veľmi estetické.
  4. Aby ste sa vyvarovali vzniku bublín, ešte horúcu mydlovú zmes po odliatí do silikónovej formy postriekajte špeciálnym prípravkom. Odstraňovač bubliniek je 99 % alkohol, ktorý tiež zvyšuje priľnavosť a preto ho oceního aj pri výrobe viacfarebných alebo viacvrstvových mydiel.
  5. Štartovací balíček na výrobu mydla je ideálny ak s výrobou mydla ešte len začínate. Obsahuje všetok materiál a pomôcky potrebné na výrobu mydla vrátane podrobného fotonávodu. Rozbalíte a môžete sa ihneď pustiť do výroby. Super darček pre niekoho blízkeho.
  6. Naplno využívajte aj domáce zdroje. Mydlá môžete obohatiť pridaním byliniek alebo sušených plodov. Siahnite aj do vašej záhrady – určite sa v nej nájdu voňavé bylinky ako levanduľa, mäta, harmanček alebo medovka.
  7. Uľahčite si výrobu mydla a používajte silikónové formy. Silikónové formy sú ľahko umývateľné aj v umývačke riadu a ich najväčšou výhodou je, že mydlo zo silikónovej formy ide veľmi rýchlo a jednoduch von. Tieto formy už nemusíte vymazávať ani nahrievať.
  8. Neutrálna vôňa mydlovej hmoty umožňuje vyniknúť pridanému parfému alebo silici. Má ideálnu výšku PH, vďaka čomu môžete mydlá ihneď používať.
  9. Na dokonalé mydlové kytice používajte bielu nerosiacu mydlovú hmotu. Odoláva vlhkému prostrediu a preto sa nemusíte bát mydlovú kyticu zabaliť do celofánu alebo iného obalu.
  10. Skôr ako sa pustíte do výroby, naštudujte si všetky tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla. Ušetríte si veľa času skúšaním a bádaním ako a s čím začať, aké hmoty, farby, vône či formy používať.
ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov