Premena starého svetra na nové papuče

Neviete, čo so starým nepoužívaným svetrom? Nevyhadzujte ho! Kat má pre Vás skvelú diy inšpiráciu premeny, ktorá je aj aktuálna, keďže zima je tu čo nevidieť:] Inovujte, recyklujte a dajte mu druhý život v podobe papučiek. Jeden kreatívny návod na papuče sme tu už mali, tí ktorí ho nevideli nech sa páči: Kreatívne papučky z plste.

Budete potrebovať:

  • starý sveter,
  • dva kusy plste (podľa veľkosti nohy),
  • šijací stroj,
  • krajčírsku kriedu,
  • ihlu, nite, nožnice,
  • obojstrannú pásku a ceruzku.

Premena starého svetra

  1. Vytvorenie stielky: Obkreslíte si nohu s tým, že zarovnáte nerovnosti. Vystrihnutím vytvoríte maketu z tvrdého papiera resp. kartónu. Krajčírskou kriedou obkreslíte maketu na plsť štyrikrát, čím vytvoríte stielky. Stielku položte na sveter a obkreslíte na tvar ako to je na obrázku. Na stielky prilepte obojstrannú lepiacu pásku a tie následne prilepíte na kúsok svetra z oboch strán, čo Vám zaistí, že pri šití sa Vám stielky nebudú šmýkať.
  2. Vytvorenie špičky: Špičky papúč vytvoríte odstrihnutím rukávov, ich konce obstriháte podľa tvaru nohy a zašijete:P
  3. Šitie „na pevno“: Ručne si prišijete špičku a jej bočné časti k svetru medzi stielkou a postupne to zošívate na pevno. Pätu papuče vytvoríte prestrihnutím, zložením a prešitím tak ako je to na obrázku.
  4. Vytvorenie okraja (obruby): Obrubu vytvoríte vystrihnutím pásovky zo svetra. Cez stred naukladáte pásku a pásovkou orámujte papuče, prišijte a nové papučky na zimu sú hotové.

papuce zo svetra 20papuce zo svetra 21papuce zo svetra 22papuce zo svetra 23zdroj / Premena starého svetra na nové papuče: wecanredoit

ZDIEĽAJ NA: