Ako premeniť plastovú fľašu na pevné vlákno, ktoré prakticky využijete v domácnosti

V dnešnej dobe, keď našu Zem zahlcujeme množstvom odpadu, sa k slovu dostávajú rôzni vynálezcovia. Snažia sa o to, aby sme hneď všetko nevyhadzovali a naučili sa odpad recyklovať a nájsť mu nové využitie v domácnosti. Rozmýšľali ste nad tým ako by sa dala využiť plastová fľaša?

S použitím doma zostrojeného „nástroja“ a plastovej fľaše získate pevné plastové vlákno, ktorému isto nájdete využitie. Princíp je pomerne jednoduchý a dal by sa prirovnať napr. k šúpaniu šupky na jablku. Pomocou rezáka sa fľaša postupne po obvode reže a získava sa z nej akýsi plastový špagát. Takto získaný motúz sa dá využiť ako spojovací materiál na zviazanie a upevnenie rôznych predmetov, na omotanie rúčky kladiva alebo kliešťov (pre lepšie uchopenie) alebo dokonca nahradí tetivu na luku a podobne. Pri problémoch spojených s likvidáciou odpadu je každý dobrý nápad, ktorý nielen odľahči životné prostredie, ale zároveň pomôže v domácnosti, viac než vítaný!

Praktický nápad recyklácie

Ako náhrada za tento nástroj vám poslúžia aj nožnice, najmä v prípade ak vlákna nepotrebujete veľa a aj napriek tomu, že to nebude tak rýchle svoj účel to splní.

Alternatíva pomocou nožníc

Zdroj / Praktický nápad ako premeniť plastovú fľašu na pevné vlákno: instructables

ZDIEĽAJ NA: