Kreatívna mamina vytvorila pre deti na dvor niečo úžasne! Tu je návod na megavankúš plný vody, s ktorým to zvládnete aj vy

Tvorkyňa kreatívneho blogu Homemade Toast menom Leisha nedávno priniesla praktický a lacný návod na vytvorenie megavankúša s vodou. Ide o veľkú „nafukovačku“ plnú vody, na ktorej sa môžu vaše deti vyskákať a vyšantiť ako sa im páči a to priamo na vašej záhrade či dvore! Ak už nemáte deti môžete si vytvoriť, tým istým spôsobom napr. lehátko.

Postup je tak jednoduchý, že to zvládne naozaj každý. Potrebujeme len veľkú hrubšiu maliarsku fóliu a pergamenový papier. Plus musíme mať tajnú ingredienciu po ruke – žehličku, ktorou zatavíme okraje nášho vankúša s vodou.

  1. Najskôr si vezmeme kus pergamenového papiera. Ten v polovici preložíme a nakreslíme naň čiaru o dĺžky približne 5 centimetrov. Vďaka nej budeme vedieť ako ďaleko máme so žehličkou zájsť.
  2. Do prehnutého papiera vložíme dve zarovnané fólie.
  3. So žehličkou pomaly prejdite po pergamene a igelit sa vám bude krásne rozpúšťať. Nedovoľte ale, aby sa žehlička dotkla plastu, lebo by sa v ňom mohla spraviť diera a kusy igelitu po celej žehličke tiež nikoho nepotiešia.
  4. Pergamen aj roztavený plast nechajte vychladnúť a po chvíli ich od seba oddeľte. Takto pokračujte, kým neutesníte všetky strany.
  5. V blízkosti zataveného konca igelitu urobte malý rez, cez ktorý pretiahnete hadicu a napustíte dnu vodu.
  6. Po naplnení celého igelitu uzavrite dieru opäť s použitím pergamenu a žehličky. Poprípade, ak máte v pláne megavankúš používať viac krát, zalepte ju lepiacou páskou.
  7. Na tejto „nafukovačke“ sa dokáže zabaviť celá rodina. Ide proste o skvelú letnú zábavu!
  8. Pokiaľ chcete megavankúš ešte o niečo vylepšiť, pridajte do vody potravinárske farbivo, aby bol ešte modrejší!


Zdroj a foto: homemadetoast + facebook

Megavankúš naplnený vodou

Vyzerá to úžasne a ak ešte polejete vankúš vodou, môžete sa na tom aj šmýkať. Ak sa vám to zdá zbytočné, pre deti to rozhodne zbytočnosť nebude! Možno sa na tom ešte viac vyšantia ako v bazéne. Skúsite si to vyrobiť sami doma?

ZDIEĽAJ NA: