Pod šikovnými slovenskými rukami vznikajú praktické dojčiace vankúše, ktoré pomôžu mnohým rodičom

Aj Vás vždy veľmi poteší, ak môžete ponúknuť mamičkám, oteckom a ich detičkám nejaký vydarený nápad tak, ako v tomto prípade? Dojčiaci vankúš ARMINO je čisto slovenský handmade výrobok, ktorý sa určite stane šikovným pomocníkom pre mnohých rodičov.

Výrobky Littleman sú navrhnuté z lásky k deťom, vášňou pre rodičovstvo z posadnutosti moderným dizajnom a kvalitnými materiálmi. Je v nich kus poctivej ručnej práce a samozrejme kúsok srdca. Viac už v rozhovore s Eliškou…

Prezraďte, kto stojí za značkou Littleman?

Prezradím a rada sa Vám predstavím. Volám sa Eliška Sobeková a som zakladateľkou spoločnosti Littleman. Naše hlavne zameranie je detská tvorba spojená s rodičovstvom. Už pri zakladaní značky sme pracovali na našom prvom produkte. Dojčiaci vankúš ARMINO. Je to skvelá pomôcka, ktorá vám aj vášmu bábätku ponúkne tie najlepšie podmienky pre dojčenie, nosenie, uspávanie a cestovanie.

Do mojho tímu patrí pochopiteľne najšikovnejšia krajčírka Gitka, ktorá pretvára moje predstavy do skutočnosti. S marketingom mi pomáha môj priateľ Filip. Neviem si predstaviť, že by som šla s celým predajným stánkom na druhú stranu Slovenska sama, je mi veľkou oporou a podporuje ma.

„Začiatky sú vždy ťažké, ale keď človek chce, tak sa to dá.“

Ako ste sa k výrobe vankúšikov dostali?

Nápad prišiel po dlhom hľadaní produktu pre deti, ktorý na našom trhu nieje dostupný. V prvom rade sme museli vymyslieť produkt, ktorý budeme vedieť vyrobiť sami, nakoľko sme rodinná handmade firma. Už počas dospievania som rada strážila a opatrovala deti známym. Možno práve to ma doviedlo do spojených štátov, kde som pracovala ako babysitter-ka. Ako veľká cestovateľka som prelietala tisícky kilometrov. V mnohých situáciách som videla tých frustrovaných rodičov, ktorí počas letu cez atlantik nevedeli poskytnúť pohodlie pre seba ani pre svoje bábätka. Prípady, keď k nám na prázdniny pricestovala kamarátka s malým drobcom a samozrejme si na vlaku nepriviezla 170 cm veľký kojenecký vankúš.

Všetky tieto aj ostatné tak povedic nedostatky, ktoré som si všímala ma priviedli k tvorbe dojčiaceho vankúša ARMINO.

Ako sa dojčiace vankúše ARMINO používajú?

Vankúš si jednoducho nasuniete na ľubovoľnú ruku, uložíte dieťatko hlavičkou na vankúš a môžete v kľude dojčiť, kŕmiť z fľašky, len tak sedieť a relaxovať alebo uspávať.

Správna poloha dieťa je kľúčom k úspechu dojčenia, ale môže byť však aj zdrojom frustrácie pre mnoho prvorodičiek. Hlavička na ruke môže dieťatko tlačiť, je nespokojné, nevie sa uložiť a celý akt dojčenia sa mení na boj. ARMINO presne tento problém dokáže vyriešiť, pomáha správne polohovať bábätko priamo na prsník, podporuje správne držanie tela a zvyšuje komfort. Vďaka tomuto je ideálny vankúš na dojčenie aj pre zaneprázdnené rodiny a aktívne mamičky.

Tak ako si ho zamilujú deti, mamky, ockovia, rovnako si ich zamilujú aj priatelia, starostlivé babky a dedkovia. A keď Vám dieťatko vyrastie, ostanú Vám spomienky a vankúš na cestovanie.

Kde sa dá ARMINO použiť?

  • Doma (na gauči, pri stole, na terase, na posteli, na fitlopte)
  • Na cestách (v aute, v lietadle, vo vlaku, na pláži, v parku, v obchode)

Vankúš ARMINO sa ľahko vojde do prebaľovacej tašky, takže si ho možete vziať kdekoľvek a kedykoľvek.

Ako dlho trvá vyrobiť taký vankúš?

Výroba vankúša sa nedá odhadnúť na určitý čas. Vedeli by sme ho vyrobiť expresne rýchlo vzhľadom na krajčírkine skúsenosti avšak toho sa nedržíme. Našou hlavnou prioritou je kvalita, nie kvantita. Preto si dávame záležať na každom jednom vankúši. Vkladáme doň kus ručnej práce a samozrejme kúsok srdca. Navyše súčasťou vankúša ARMINO je aj cestovný (ochranný) vak. Snažíme sa šiť priebežne na sklad, aby zákazníci nemuseli dlho čakať na objednávku. Nedávno sme do našej ponuky zaradili novinku, kde si zákazníci môžu navrhnúť vankúšik podľa vlastnej fantázie z našich látok. Táto možnosť bola podľa nás skvelý nápad. My dostávame nové inšpirácie, kombinácie a naopak zákazníci sú nedočkaví, kedy uvidia svoj tajomný a originálny vankúšik.

Aký je najobľúbenejší motív vašich zákazníkov?

Najobľúbenejší? Povedala by som, že to záleží viac od sezóny ako od vkusu. V lete najviac išiel veselý, hravý a pestrofarebný vzor TUKAN, na jeseň viac neutrálnejšie farby ako HALIL a FOX a teraz v zime pred Vianocami je to ICEBEAR – ľadový medveď.

Naším hlavným favoritom bez ohľadu na sezónu je BALLET a GEOMACO.

Viete, koľko vankúšov a dek ste už vyrobili?

Uff. Matematika mi nikdy nešla. Doteraz mam pred očami tie kopy vankúšov v ateliéri. Tipnem si povedať že to bolo cez 250 kúskov.

Čo sa týka dek, tak tie robíme v menšom počte, predsa deky sú na každom kroku. Ale v prípade záujmu vieme vyrobiť ku každému vankúšu rovnakú deku TWINKLE 🙂

Ako sa postupne zviditeľňujete?

Prezentujem sa hlavne na našom internetovom obchode www.littleman.sk, na sociálnych sieťach a veľa ľudí nás spoznáva aj vďaka tomu, že chodíme na rôzne markety, trhy a festivaly. Ďalším naším miestom prezentovania sú obchody pre deti, zatiaľ sme v troch predajniach ale určite sa budeme v roku 2018 snažiť preraziť do viacerých miest na Slovensku. Ak sa nám bude dariť, určite vstúpime s produktom aj na český trh, aby malo čo najviac mamičiek možnosť kúpiť si túto skvelú pomôcku. V neposlednom rade sa zviditeľňujeme vďaka médiám. Oslovujeme blogerky a portály, kde píšu články presne ako kreativita.info 🙂

Naše výrobky dokážu ľudí potešiť a dokážu im aj pomôcť. Veľmi sa teším z reakcií ľudí, keď napíšu, že si bez vankúša už nevedia predstaviť kojenie, že ich dieťa konečne papá aj na rukách a mnoho iných potešujúcich ohlasov.

„Dobrá recenzia je tá najlepšia reklama podniku“

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Plány do budúcnosti sú veľmi pestré. Chceme hlavne preraziť s vankúšmi do kamenných predajní na celom Slovensku. Značka sa pomaly rozbieha a my chystáme na rok 2018 mnoho veľkých prekvapení. Už si len musím vybrať z pomedzi všetkých úžasných nápadov s ktorým začneme.

„Tak ako v Malom princovi, aj v biznise ste zodpovední za to, čo si k sebe pripútate.“

Littleman nájdete na webe littleman.sk a FB: facebook.com/littleman.sk

ZDIEĽAJ NA: