Má rád absurdnosť, kreativitu a čaro rôznych svetov, kde farebnosť sprostredkúva viac emócii, než tisíce slov

Surrealizmus ako umelecký smer má veľa čo do seba. Stieranie hraníc medzi realitou a fikciou, búranie konvencii a štandardov, popustenie uzdy fantázii. To všetko si stotožňujeme s umením akoby z iného sveta. A tento článok sa bude niesť presne v takomto duchu, takže sa poriadne pripútajte!

Predstavujeme vám totiž tvorbu digitálneho maliara Ciryla Rolanda, prezývaného Aquasixio, šikovného Francúza, medzi ktorého veľké vzory patrí ako Tim Burton, tak Hayao Miyazaki. Práve v ich tvorbe berie Ciryl inšpiráciu pre svoje vlastné diela. Podľa vlastných slov má rád absurdnosť, kreativitu a čaro rôznych svetov, kde farebnosť sprostredkúva viac emócii, než tisíce slov. A nám po tejto múdrosti neostáva dodať nič iné, než bravó!

cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-1 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-2 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-3 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-4 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-5 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-6 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-7 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-8 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-9 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-10 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-11 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-12 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-13 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-14 cyril-rolando-aquasixio-surrealisticke-malby-15

Stránky umelca: DeviantArt | Facebook | Zdroj / Digitálne surrealistické maľby: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: