To, čo vytvára tento muž na stenách budete chcieť aj Vy. Nádhera, z ktorej ostanete v nemom úžase!

Nad výslednou podobou našich príbytkov sa zamýšľame zväčša až úplne nakoniec. Až vtedy, keď sa pozeráme na dokončené biele steny, ktoré si priam pýtajú umelecký zásah. Všetci remeselníci si urobia svoju prácu a Vy môžete špekulovať, aké farby použijete alebo čím priestor ozvláštnite. Nemyslíte, že je na to lepšie myslieť už pri montovaní sadrokartónu?

Istý Bernie Mitchell pracuje vo firme venujúcej sa práve montovaniu sadrokartónu. Poviete si, čo je na tejto práci také zaujímavé? Nuž, Bernie nie je len taký nejaký robotník. Mení sa na sochára a pretvára obyčajné sadrokartónové dosky na diela hodné obdivu. Ako to? Na dosku, ktorá je natretá a namontovaná na stene nanesie zmes lepidla, vody a ďalších prísad a začne tvoriť. Najprv to síce vyzerá ako nevzhľadná kôpka lepidla, no len čo zoberie do rúk špachtľu, začnú sa diať veci. Ostrou hranou vytvára obrysy napr. stromov, lyžičkou modeluje oblé časti. Kefka a igelitové vrecko mu poslúžia na upravenie povrchu. Spomínané stromy modeluje ešte kým je zmes vlhká, skaly dotvára, keď už povrch zaschne.

Sadrokartónová doska je Bernieho plátno. Tu sa realizuje a kreuje ohromné výtvory. No ak by ste jeho dielo chceli natrieť farbou, rovno na to zabudnite. Podľa Bernieho si jeho „sochy“ vystačia so svetlom. Práve hra svetla a tieňa dotvára celkový vzhľad a dodáva jeho tvorbe špeciálnu podobu.

Zdroj / Bernie Mitchell: youtube

ZDIEĽAJ NA: