15+ kreatívnych nápadov ako využiť staré drevené koryto v domácnosti a záhrade

Ak sa vrátime o pár rokov späť, uvidíme drevené príbytky, ktoré nás obkľúčili, kdekoľvek sme prišli. Starí rodičia majú o čom hovoriť. Drevo bolo hlavná surovina, z ktorej sa vyrábal nábytok. Drevené skrine, komody, vyrezávané obrazy a police vytvárali pocit domova každého vtedajšieho občana. Určite si pamätáte staré drevené koryto, ktoré nechýba v každom dobrom čierno-bielom filme.

Vintage misa sa vo vtedajších časoch využívalo na miesenie chleba. Chrumkavý a zároveň jemný chlieb bol pochúťkou, ktorá sa podarila iba skúseným pekárom a pravej gazdinej. Dnes si chlieb väčšinou kupujeme. Ale ak vám koryto niekde ostalo na pamiatku, tak ho nezahadzujte. Divili by ste sa nad tým, čo všetko sa dá urobiť z jednoduchého zaprášeného koryta, ktoré je niekde pohodené. Oprášte ho a využite jeden z nasledujúcich nápadov. Nebudete ľutovať.

Nápady ako využiť drevené koryto

1. Ako rustikálne umývadlo

Úžasné! Čo viac k tomu dodať.

2. Ako kvetináč

Využite ho ako kvetináč a zasaďte si doň obľúbené kvety. Pestrosť kvetov v drevenom koryte určite neunikne žiadnemu oku. Je vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie. Záleží na vkuse dotyčného.

3. Ako prekvapenie

Svoju polovičku prekvapte kyticou ruží na drevenom podnose s vašim odkazom na Valentína, narodeniny alebo len tak pre potešenie.

4. Ako jesenná dekorácia

Na drevené koryto uložte trochu hliny na to mach keramické huby, opadané šišky rôznych veľkostí, prípadne tekvice a môžete pridať aj sušené ovocie a bylinky.

5. Ako dekorácia s darmi mora

Nie ste obdivovateľ kvetov, húb, machu ani sviečok? Chodíte však na dovolenku k moru? Máte radi dary mora? Vytvorte si zbierku mušlí. Pripomenú vám radosť z okamihov, ktoré ste zažili. Okrem mušlí si môžete zbierať lupene kvetov, ozdobné kamienky a rôzne drobnosti. Máte z čoho vyberať.

6. Ako veľkonočná dekorácia

Z dreveného koryta, vykukuje rakyta! Chytľavé však? Chytľavá bude aj ozdoba na vašom veľkonočnom stole. Mach, maľované vajíčka, rakyta, jarné kvety a ďalšie veľkonočné doplnky sa dobre vynímajú v každej izbe.

7. Ako vianočná dekorácia

Ak je tu Veľká noc, tak nesmú chýbať ani Vianoce. V koryte jabĺčko ako symbol zdravia, vetvičky z ihličnatých stromov, šišky a sviečky uprostred vytvoria vianočnú atmosféru po akej sa vám ani nesnívalo.

8. Ako dekorácia na Halloween

Vyplňte prázdnu misu rôznymi druhmi tekvíc, slamou a halloweenskymi dekoráciami.

9. Ako stojan na sviečky

Rôzne druhy a veľkosti sviečok uložené v drevenej mise doplnia drevený nábytok a zapáčia sa aj vašim priateľom. Naladia príjemnú atmosféru a potešia dušu.

10. Ako úložisko pre knihy a časopisy

Stalo sa vám, že máte zbierku časopisov alebo aj kníh, ktoré sa kde-kade povaľujú? Čítate ich ale neviete kam ich odložiť, pre prípad že niekto príde? V drevenom korýtku sa im nič nemôže stať. Stačí vkusne doladiť s okolím.

11. Ako úložný priestor pre vankúše a deky

Ak máte väčšiu väčšie drevené koryto, vložte si tam posteľné, pletené deky alebo vankúše. Použite ako úložisko alebo si tam kľudne aj ľahnite;]

12. Ako posteľ pre vášho štvornohého miláčika

Ak už ho nechcete zužitkovať vy, táto možnosť sa presúva na Vášho domáceho miláčika. Určite ho poteší drevená postieľka s dekou a vankúšikom.

13. Ako stolík a dve stoličky

Skvelý nápad od slovenskej dizajnérky Terézie Rapčanovej, urobila z babičkinho koryta funkčné kresielka a stolík.

14. Ako úložisko pre potraviny

Takáto vintage misa na chlieb môže slúžiť aj ako drevený podnos napríklad na raňajky, odkladanie riadu, kľúčov, ovocia, zeleniny či byliniek, detských hračiek alebo ak radi pletiete a háčkujete, môžete si to sem odložiť.

15. Zdobenie steny

Ako je na obrázku, stačí zavesiť na stenu viacero korýt, a každé z nich na niečo slúži, či už ako kvetináč alebo vešiak;]

+BONUS: Nádoby na vychladenie nápojov

Ak máte práve väčšiu návštevu, musíte mať aj väčšiu misu na cesto, veľa ľadu a drinkov.

Zdroj / Nápad ako využiť drevené koryto: pinterest | Koláže a výber: kreativita

Ešte stále si myslíte, že to drevené koryto je misa na chlieb?

ZDIEĽAJ NA: