Úzku a ošarpanú chodbu v paneláku premenili na priestor podobný galérii! Inšpirujte sa ich renováciou v cestovateľskom duchu

Prvý krok pri rekonštrukcii ktorejkoľvek miestnosti vo vašom dome či paneláku je hľadanie inšpirácie. Keď si dokážete predstaviť, ako by mal vyzerať výsledok, delí vás od neho už iba zopár krokov. Tak si vyhrňte rukávy a pripravte si svoju fantáziu. Ideme vás totiž inšpirovať premenou úzkej ošarpanej chodby na ideálny priestor pre milovníkov cestovania.

Na začiatku bola úzka chodba pripomínajúca sklad nepotrebných vecí a odpadu. Pôsobila veľmi temne a pochmúrne. Nečudo, že majitelia bytového domu z nej mali tak trochu depresiu. Ale v horore by sa ujala, čo poviete?

Zúfalo potrebovala vypratať, vymaľovať a dodať jej trochu života!

Rodina milovala cestovanie, preto sa rozhodli zariadiť chodbu v tomto duchu. Mapy, laná, ozdoby v cestovateľskom štýle… Keď bola jasná téma, otcovi sa zapáčila fototapeta, ktorú videl u svojho kamaráta. A tak sa inšpiroval…

Na bočné steny nalepili plastové lišty, ktoré sa ľahko umývajú, čo je skvelé najmä ak máte malé deti alebo zvieratká. Zvolili bielu farbu, ktorá chodbu presvetlila. Zvyšok steny vytapetovali vinylovou tapetou s motívom starých máp.

Osobným prvkom v chodbe je veľká magnetická tabuľa. Prichytili na ňu mnoho magnetiek a iných suvenírov zo svojich vlastných ciest.

Dookola ju ozdobili námorníckym lanom. Na výrobu tabule im stačil pozinkovaný plech s rozmermi 2 x 1,26 metra. Ten pripevnili na drevené rámy od obrazov, ktoré primontovali k stene pomocou pántov. Prečo to tak urobili?

Pretože za magnetickou tabuľou sa skrýva nevzhľadná rozvodová skrinka! Šikovné, čo poviete?

Všetci členovia rodiny sa vyhrali s množstvom detailov.

Dekorovanie je tá príjemná časť rekonštrukcie, čo poviete? A keď sa vám podarí zamaskovať nepekné miesta, radosť je o to väčšia.

Majitelia dbali na každý kúsok chodby. Okrem stien zrekonštruovali aj podlahu, pridali koberec a vymenili nábytok. Všetko spolu ladí a chvíľami máte pocit, že nie ste v obyčajnom dome, ale v galérii či v múzeu.

Podlahu tvorí linoleum s dekorom malých okruhliakov.

Nebojte sa rekonštrukcie – nemusí váš vždy stáť veľa peňazí a nervov. S poriadnou dávkou úsilia, vynaliezavosti a chuti do práce sa vám podarí dodať domovu príjemnú atmosféru a útulnosť.

Zdroj / Originálna renovácia chodby v paneláku v cestovateľskom štýle: takprosto

Zuzana Klučárová

ZDIEĽAJ NA: