Máte veľa detí a málo miesta? Zvážte výber poschodovej či rozkladacej postele pre deti!

Čím viac členov má vaša rodinka, tým viac lásky a zábavy si spolu užijete. Deti často prosíkajú o mladšieho súrodenca, no rodičia musia vyriešiť zásadnú otázku – kam sa všetci pomestíme? Ideálnym riešením sú najmä v malých bytoch detské poschodové postele. Dnes už nejde iba o úsporné riešenie viacerých miest na spanie. Pod poschodovými posteľami nájdete aj úložné priestory, vyklápacie stolíky na písanie alebo detské bunkre na hranie. Ako si vybrať tú správnu?

Druhy poschodových postelí

Základným tipom je jednoduchá poschodová posteľ, kedy sú dve postele uložené nad sebou a prepojené rebríkom alebo schodíkmi. Tie môžu byť na konci postelí alebo na boku. Ak máte iba jedno dieťatko, môžete si vybrať poschodovú posteľ, pod ktorou je pracovný stolík, hracia zóna alebo sedačka. Ušetríte tak veľa miesta. Ďalším druhom detských poschodových postelí sú dve lôžka orientované kolmo na seba. Hodia sa najmä do rohu miestností. Vedľa spodnej postele často bývajú skrinky na odkladanie vecí. Špeciálnym druhom poschodových postelí sú rozkladacie postele, na ktoré však potrebujete viac miesta. Jedno lôžko je cez deň schované pod druhým. Pred spaním ho jednoducho vysuniete a detičky budú spať vedľa seba – jedno iba o pár centimetrov vyššie. Sú obľúbené kvôli ušetrenému priestoru počas dňa a tiež kvôli tomu, že žiadne dieťa nespí príliš vysoko.

Bezpečnosť detských poschodových postelí a rozkladacích postelí

Ak sa vaše detičky v spánku prehadzujú, je vhodnejšie zvoliť rozkladaciu posteľ. Všetky typy postelí by mali byť ošetrené netoxickými farbami a lakmi, preto si to určite skontrolujte u svojho predajcu. Na hornú poschodovú posteľ uložte staršie dieťa. Poschodové postele majú vždy bočné zábrany, ktoré im nedovolia spadnúť dole. Rebrík by mal mať dostatočne širokú nášľapnú plochu, aby dieťa vyliezalo a zliezalo stabilnejšie. Nezabudnite ani na vhodné matrace, ktoré sú často už súčasťou postelí.

Ako vybrať tú správnu?

Okrem ceny by vás mala zaujímať aj ergonomickosť a kvalita matracov. Vzdialenosť vrchnej postele od spodnej by mala byť približne 100 cm. Celková výška by nemala presiahnuť 190 cm. Zvážte aj druh roštov. Latkové menej pružia a potrebujete na ne uložiť vyššie matrace. Lamelové sú vhodné aj pri nižších matracoch. Ideálne je, ak je posteľ vyrobená z kvalitného dreva. Skontrolujte stabilitu rebríka alebo schodíkov a šírku nášľapnej plochy. Informujte sa o spôsobe spojenia postelí. Overte si netoxickosť materiálov, z ktorých sú postele vyrobené a presvedčte sa o tom, že poschodová posteľ má dostatok úložného priestoru na periny a vankúše. Ten sa zvyčajne nachádza pod spodnou postieľkou vo forme zásuviek na kolieskach. Pri výbere zohráva podstatnú úlohu aj priestor, ktorý máte k dispozícii. Do rohu sa hodia kolmé poschodové postele. K rovnej stene zase obyčajné, ktoré sú nad sebou. Do priestrannej izbičky a menším deťom sa hodí rozkladacia posteľ.

Posledným dôležitým krokom je samotný dizajn. Farby vyberajte tak, aby zapadli do celkového vzhľadu detskej izby, ale aby ich zároveň vaši drobci mali radi. Niektoré detské poschodové postele sú spracované v určitej téme – autíčka, piráti, princezné a podobne. Spodná posteľ môže byť schovaná pod baldachýnom alebo za drevenou zástenou, uistite sa preto, že sa vaše dieťa nebude báť spať na takomto mieste.

Širokú ponuku poschodových postelí pre deti nájdete na stránke poschodovky

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov