Pohrajte sa kreatívne s tienením luxusnej bioklimatickej pergoly

Po dlhej zime sme skočili rovno do leta, ktoré už začne aj oficiálne. Pokiaľ práve zvažujete, že si doprajete sviežu relaxáciu na záhrade, tak v tomto článku pre vás máme tip na najmodernejšie pojatie záhradných pergol.

Praktická kráska bude ozdobou každej novostavby

Moderná bioklimatická pergola je známa pre svoj originálny vzhľad, ktorý skvele doplní každý moderný dom alebo novostavbu. Ich zastrešenie z lamiel pôsobí sviežo a moderne. Obvodové konštrukcie bioklimatických pergol naviac bývajú úplne rovné, preto sa skvele hodia k ostrým tvarom moderných budov.

Veľmi obľúbená bioklimatická pergola Placeo v bielej farbe. Zdroj: www.sunsystem.sk

Kúzlo spočíva v naklápacích lamelách

Strecha bioklimatickej pergoly (taktiež označovaná ako pergola s naklápacími lamelami) je tvorená z hliníkových lamiel. Lamely majú estetickú, ale aj praktickú funkciu, umožnia vám využiť plného tienenia, ale nechýba ani možnosť regulácie tienenia. Nastavenie intenzity slnečných paprskov pod pergolou tak budete mať plne pod kontrolou. Tieto lamely je možné nakláňať podľa aktuálnych zmien počasia pomocou motora a jedného stisku tlačítka.

Prečo je označovaná ako “bioklimatická”?

Označenie tohto originálneho prístrešku na terase sa viaže k jej schopnosti poslúžiť svojmu majitelovi za každého počasia. Pokiaľ sa lamely uzavrú, docieli sa tak “pevnej strechy”, ktorá poskytne dokonalú ochranu pred dážďom aj snehom. Za krásneho počasia sa dá zase plne regulovať tienenie a polohovať (naklápať) lamely od 0°do 140°.

Konštrukcia bioklimatickej pergoly PLACEO. Zdroj: www.sunsystem.sk

Odtok vody

Každého budúceho majitela pergoly samozrejme zaujíma aj riešenie odtoku vody. U bioklimatických pergol je odtok vody dômyselne odvádzaný vnútrajškom stojky pergoly. Počet odtokových stojok pergoly sa tak samozrejme odvíja aj od jej veľkosti. Pokiaľ je pergola väčšia než 17m2, tak bude stačiť jeden odtokový stĺp, pokiaľ je väčšia, tak musia byť dva.

Maximálne rozmery pergoly

Väčšinou sa udáva maximálny rozmer jedného modulu. Pokiaľ potrebujete zatieniť väčšie plochy, tak sa dáva niekoľko modulov za sebou. Každý spoľahlivý dodávateľ bioklimatických pergol je vám schopný zostaviť ponuku na mieru. Prebere s vami nielen rozmery, ale aj typ montáže. Táto moderná pergola môže byť nainštalovaná ako samostatne stojaca, do rohu alebo ku stene. Variant je naozaj mnoho.

Farba pergoly

Bez príplatku by ste mali dostať pergolu v základných moderných farbách, ako je biela, antracitová, strieborná či šedá. Pokiaľ sa rozhodnete pre netypickú farbu, tak si síce priplatíte, ale predajca by vám mal byť schopný ponúknuť všetky farby podla vzorníku RAL.

Pegola PLACEO v antracitovej farbe. Zdroj: www.sunsystem.sk

Ochrana pred nepriaznivým počasím aj otravným hmyzom

Ku svojej pergole si môžete zaobstarať aj screenové rolety. Vytvoríte si tak miesto, kde bude možné stráviť čas s rodinou alebo priateľmi po elý rok. Budete chánený pred vetrom, snehom, ale aj pred otravným hmyzom v letných mesiacoch.

Bioklimatická pergola so screenovými roletami. Zdroj: www.sunsystem.sk

Moderná zimná záhrada

Pokiaľ túžite, aby sa vám váš budúci prístrešok na terasu stal aj zimnou záhradou, tak môžete zvážiť aj možnosť nechať svoju bioklimatickú pergolu zaskliť pomocou praktického posuvného presklenia.

Bioklimatická pergola švajčiarskej kvality BAVONA s posuvným zasklením. Zdroj: www.sunsystem.sk

Spoľahlivým dodávateľom bioklimatických pergol s naklápacími lamelami je napríklad spoločnosť SUN SYSTEM. Kompletnú ponuku nájdete na https://www.sunsystem.sk/ alebo https://www.sunsystem.cz/

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov