Recept na vynikajúcu pizzadillu, ktorá spája taliansku a mexickú kuchyňu, je pizza na ceste z tortilly s prekvapením vo vnútri!

Slovo pizzadilla vzniklo ako spojenie dvoch slov – pizza a quesadilla – teda ide o mix obľúbených pochúťok z rôznych kútov sveta. Chrumkavé cesto talianskej pizze v tomto prípade tvorí mexické národné jedlo, dve tortilly spojené syrom a trochou paradajkovej pasty. Môžete ich spojiť aj opačne a pripraviť si tak quesadizzu, slovné hračky rozhodne neuberú na skvelej chuti tejto pochúťky!

Na pizzadillu budete potrebovať:

 • 1/2 polievkovej lyžice panenského olivového oleja,
 • 2 veľké tortilly vyrobené z obilnej alebo z kukuričnej múky – mali by vojsť dovnútra liatinovej panvice,
 • 180 ml paradajkového základu na pizzu – paradajkovej omáčky,
 • 140 g strúhanej mozzarelly,
 • 55 g strúhaného parmezánu,
 • 2 lístky bazalky,
 • ďalšie prílohy na pizzu podľa vašej chuti, napríklad šunka, huby, saláma, olivy, kukurica a podobne.

Takto sa to podarí

 1. Mriežku na pečenie nastavte tak, aby bola približne 15 cm pod vrchom rúry. V liatinovej panvici zohrejte olej, potom znížte teplotu a olej utrite pomocou papierovej vreckovky.
 2. Na takto rozpálenej panvici opražte prvú tortillu tak, aby jej drsnejšia strana smerovala nadol. Polovicu paradajkovej omáčky natrite na tortillu, poprášte ju polovicou mozzarelly a nevynechajte ani okraje. Keď sa syr mierne roztopí, položte na vrch druhú tortillu a pečte ich takto tri minúty, občas pokrúťte panvicou, aby sa tortilla nepripálila. Pomocou väčšej lopatky ich po troch minútach obráťte.
 3. Na opečenú quesadillu natrite druhú polovicu omáčky (môžete pridať ešte trochu viac, aby bola pizza šťavnatá). Nevynechajte ani okraje. Potom pizzadillu posypte zvyškom mozzarelly a polovicou parmezánu. Poukladajte na ňu prílohy podľa vlastnej chuti a natrhané lístky bazalky.
 4. Pripravenú pizzadillu vložte do rúry a „grilujte“ ju 2 až 4 minúty, kým sa všetky suroviny neopečú a na syre sa vytvoria hnedé fliačiky. Po upečení pizzadillu ešte posypte zvyšným parmezánom a nadvihnite ju. Ak by ste si priali, aby bola pripečenejšia a chrumkavejšia, pokračujte v opekaní na sporáku, pri stredne vysokej teplote. Potom pizzadillu premiestnite na dosku na krájanie, pokrájajte ju a ihneď podávajte, pretože teplá chutí najlepšie. Dobrú chuť!

Zdroj / Pizzadilla – spojenie talianskej pizze a mexickej quesadilly: seriouseats

ZDIEĽAJ NA: